BALTA: vētra iedzīvotājiem izmaksājusi vismaz 200 000 eiro; visvairāk postījumu Rīgā un Jūrmalā

18.01.2022

Vētra, kas ar lielu spēku pagājušās nedēļas nogalē un pirmdien plosījās visā Latvijā, iedzīvotājiem nodarījusi ievērojamus zaudējumus. Apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) par bojājumiem klientu privātīpašumam un automašīnām rezervējusi jau 200 000 eiro, bet apdrošinātāja eksperti uzsver, ka saņemto atlīdzības pieteikumu skaits ik stundu turpina augt, līdz ar to prognozējams, ka arī izmaksas vēl ievērojami palielināsies.

Par vētras nodarītajiem postījumiem saņemti jau teju 200 atlīdzības pieteikumu, kuri galvenokārt saistīti ar īpašumam nodarītiem bojājumiem. Vētrā cietuši arī vairāki desmiti automašīnu.

“Bojājumi nodarīti gan nekustamajam īpašumam, gan mantai un transportlīdzekļiem. Visbiežākie atlīdzību pieteikumi saistīti ar bojātiem jumta segumiem un zaudējumiem, ko nodarījuši vēja ietekmē atrauti batuti. Esam saņēmuši pieteikumus arī par vairākiem nopietnākiem gadījumiem, kur vējš nopostījis lielu daļu no ēkas jumta seguma. Kāda vēja lauzta priede nogāzusies klienta dārzā, bojājot mājas jumtu, sētu un elektropieslēgumu. Spēcīgajā vējā cietušas arī automašīnas – kāda auto virsbūvi sabojājuši no jumta atdalījušies ķieģeļi, bet citam skādi nodarījusi vējā norauta nojume. Stiprā vēja apstākļos līdzīgu gadījumu ir bijis desmitiem,” stāsta BALTA Apdrošināšanas atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Visvairāk atlīdzības pieteikumu saņemti no BALTA klientiem Rīgā un Jūrmalā, bet atlīdzību statistika liecina, ka vētra plosījusies teju visā Latvijā, jo informācija par īpašumiem un transportam nodarītiem bojājumiem saņemta arī no Liepājas, Ventspils, Kuldīgas, Bauskas, Preiļiem, Valkas un citām pilsētām.

“Iespējams, daudziem piedzīvotā vētra liks aizdomāties par sava mājokļa noturību pret dabas stihijām. Ir vērts vēlreiz atgādināt par vienkāršiem drošības priekšnosacījumiem, kas ļaus izvairīties no nepatīkamiem starpgadījumiem un finansiāliem zaudējumiem. Stipra vēja apstākļos ieteicams automašīnas nenovietot zem kokiem vai līdzās nenostiprinātiem priekšmetiem. Savukārt batuti un cits dārza aprīkojums pienācīgi jānostiprina, citādi stiprajā vējā tie var kļūt bīstami gan īpašumam, gan cilvēkiem. Privātmāju īpašniekiem jāpārliecinās, vai jumts ir pienācīgā stāvoklī un nav bojājumu, kas vēja ietekmē varētu kļūt par iemeslu plašākiem zaudējumiem. Un, protams, arī pašiem vētras laikā vajadzētu palikt mājās, drošībā, un, ja iespējams, neizmantot transportlīdzekļus,” uzsver I. Savickis.

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2020. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 107,3 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 18 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību piecās valstīs. 2020. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,33 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā www.balta.lv un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Līna Lisnere

AAS BALTA

komunikācijas vadītāja

Tel.: +371 26 40 10 41

E-pasts: lina.lisnere@balta.lv

Janīna Biteniece

Deep White

projektu vadītāja

Tel.: +371 26 70 63 61

E-pasts: janina@deepwhite.lv

 

назад

Связаться с нами

Найди центр обслуживания или автосервис
 • КАРТА СПИСОК

  Свяжитесь с нами через WhatsApp в будние дни с 8:00 до 18:00.

  Нажмите здесь или добавьте номер телефона +371 275 222 75 к своим контактам.

  Помощь на дороге

  Мы окажем помощь, если Вашему автомобилю потребуется техническая помощь в дороге или эвакуации.
  Если случилось дорожное происшествие, вызовите помощь на дороге, нажав здесь.
  Так же помощь на дороге вы по-прежнему можете вызвать, позвонив по телефону 675 333 75.

  Помощь дома

  Окажем поддержку в экстренных ситуациях! Вызовите «Помощь на дому», чтобы получить помощь сертифицированных мастеров.
  Если случилось происшествие, вызовите помощь позвонив по телефону 675 333 75.

  Для путешествующих за границей

  Мы окажем поддержку, если Вам потребуется организовать медицинскую помощь или репатриацию во время поездки.
  Если случилось происшествие, вызовите помощь позвонив по телефону 675 001 74.