Kā rīkoties, ja…?

Kā rīkoties, ja esi iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā?

 • Ieslēdz avārijas signālu,
  apstādini transportlīdzekli un
  izliec avārijas trīsstūri. Atceries par atstarojošās vestes lietošanu diennakts tumšajā laikā
 • Ja ceļu satiksmes negadījumā ir iesaistīts vēl kāds transportlīdzeklis, noskaidro un pieraksti tā reģistrācijas datus, informāciju par autovadītāju un/vai īpašnieku, kā arī tā OCTA apdrošināšanas sabiedrību un OCTA polises datus. Ja Tev ir zināms tikai transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numurs, tad šī transportlīdzekļa apdrošinātāju vari atrast ltab.lv
 • Ja negadījumu izraisījušā transportlīdzekļa OCTA polise ir iegādāta BALTA, zvani un piesaki atlīdzību pa tālruni 675 333 75. Mantai nodarītos zaudējumus vari pieteikt gada laikā pēc negadījuma, bet personai nodarītos – pat trīs gadu laikā pēc notikušā negadījuma

Ja negadījuma izraisītāja transportlīdzeklim nav OCTA polises

Arī tad, ja negadījuma izraisītāja transportlīdzeklim nav OCTA polises vai tas nav zināms, Tu saņemsi apdrošināšanas atlīdzību. Šādos gadījumos zaudējumi tiek atlīdzināti no Garantijas fonda.

Par ko un kādos gadījumos informēt kompetentās iestādes?

 • Izsauc neatliekamo medicīnisko palīdzību pa tālruni 03 vai 112, ja ceļu satiksmes negadījumā ir cietušie. Dari visu iespējamo, lai sniegtu pirmo medicīnisko palīdzību.
 • Ziņo Ceļu policijai pa tālruni 112, ja ceļu satiksmes negadījumā ir cietuši cilvēki, bojāta kādas trešās personas manta vai transportlīdzekļiem ir radušies bojājumi, kuru dēļ tie nevar vai tiem ir aizliegts piedalīties ceļu satiksmē. Līdz Ceļu policijas pārstāvju ierašanās brīdim nepārvieto transportlīdzekli un neaiztiec priekšmetus, kas ir saistīti ar ceļu satiksmes negadījumu. Pēc pārstāvju ierašanās rīkojies saskaņā ar viņu norādījumiem.

Kādos gadījumos Tu drīksti aizpildīt saskaņoto paziņojumu?

Tu vari aizpildīt saskaņoto paziņojumu, neziņojot par ceļu satiksmes negadījumu Ceļu policijai, ja negadījums atbilst visiem šiem nosacījumiem.

 • Viegli bojāti tikai divi transportlīdzekļi, un tie abi var turpināt ceļu, t. i., transportlīdzekļiem nav radušies bojājumi, kuru dēļ tie nevar vai saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem tiem ir aizliegts piedalīties ceļu satiksmē.
 • Nav cietuši cilvēki, un nav nodarīti bojājumi trešās personas mantai (īpašumam).
 • Abi dalībnieki spēj vienoties par apstākļiem, kādos negadījums noticis.

Uzzini, kā aizpildīt saskaņoto paziņojumu.

Kā rīkoties, ja ir aizpildīts saskaņotais paziņojums?

 • Pēc saskaņotā paziņojuma aizpildīšanas gan negadījumu izraisījušajam, gan tajā cietušajam pienākas viens aizpildīts veidlapas eksemplārs.
 • Neuzsāc transportlīdzekļa remontu pirms atlīdzības pieteikšanas un auto parādīšanas apdrošināšanas speciālistam.
 • Ja esi negadījumā cietušais, piesaki atlīdzību, zvanot pa tālruni 6 75 333 75 un vienojoties par atlīdzības saņemšanas veidu.
 • Ja esi negadījuma izraisītājs, zvani pa tālruni 6 75 333 75, sniedz informāciju par negadījuma apstākļiem, vienojies par transportlīdzekļa parādīšanu un saskaņotā paziņojuma eksemplāra iesniegšanu BALTA.

Atlīdzība par personai nodarītajiem zaudējumiem

OCTA polise paredz vienreizēju maksājumu par nemateriālajiem zaudējumiem saistībā ar fizisku traumu, sakropļojumu vai invaliditāti, apgādnieka, apgādājamā vai laulātā zaudējumu, kā arī apgādnieka, apgādājamā vai laulātā 1. grupas invaliditāti.

OCTA atlīdzina šādus zaudējumus

 • Ārstēšanos slimnīcā, rehabilitācijas vai ambulatorajā ārstniecības iestādē, ārstu apmeklējumus un izmeklējumus
 • Ceļa izdevumus uz ārstniecības vai rehabilitācijas iestādi un no tās
 • Ārstēšanos mājas apstākļos
 • Medikamentu un medicīnisko preču iegādi
 • Protezēšanas un endoprotezēšanas izdevumus
 • Tehnisko palīglīdzekļu iegādi
 • Zaudējumus par negūtajiem ienākumiem ārstēšanās, kā arī dzīves laikā, ja cietušais traumu dēļ nevar strādāt
 • Nemateriālos zaudējumus

Ja ceļu satiksmes negadījums ir noticis ārvalstīs

 • Atbilstoši konkrētās valsts likumiem paziņo tās policijai par negadījumu vai aizpildi saskaņotā paziņojuma veidlapu
 • Uzzini ceļu satiksmes negadījumā iesaistītā transportlīdzekļa reģistrācijas datus un apdrošinātāju.
 • Ja ceļu satiksmes negadījums ir noticis kādā Eiropas Ekonomikas zonas valstī, vērsies pie ceļu satiksmes negadījumā vainīgās puses apdrošinātāja pārstāvja Latvijā vai Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojā, kas palīdzēs atrast apdrošināšanas sabiedrību, kurā iesniegt atlīdzības pieteikumu.
 • Ja ceļu satiksmes negadījums ir noticis kādā Zaļās kartes sistēmas valstī, zaudējumu atlīdzība ir jāpiesaka konkrētajā valstī pie ceļu satiksmes negadījumā vainīgās puses apdrošinātāja. Ja tas nav iespējams, atgriežoties Latvijā, Tev ir jāvēršas Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojā, kur tiks sniegta informācija, kurā sabiedrībā Tu vari pieteikt atlīdzību.

Esi informēts, lai Tu un apkārtējie būtu drošībā un Tu iespēju robežās varētu samazināt sev un trešajām personām radītos zaudējumus!

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.