AAS BALTA 2023. gads bijis uzvaru gads, bruto parakstītajās prēmijās sasniedzot 169,6 miljonus eiro

30.04.2024

Apdrošināšanas akciju sabiedrība BALTA (PZU grupa) 2023. gadā pārsniegusi 169,6 miljonus eiro bruto parakstītajās prēmijās, sasniedzot 17,3% izaugsmi. Pērn audzis arī kopējais izmaksāto atlīdzību apmērs, kas nedaudz pārsniedzis 87 miljonu eiro slieksni, savukārt uzņēmuma peļņa pagājušajā bijusi 20,4 miljoni eiro.

“2023. gads Latvijā iezīmējās ar vairākām sabiedrību satuvinošām uzvarām – Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātā ieguva bronzas medaļu, arī basketbola izlase sasniedza ļoti augstus rezultātus FIBA pasaules kausā. Līdzīgi pagājušo gadu varam raksturot BALTA, jo arī mums ir izdevies sasniegt vēl nebijušas virsotnes. Gan bruto parakstītās prēmijas, gan izmaksātās atlīdzības sasniegušas uzņēmuma 31 gada pastāvēšanas laikā nebijušus augstumus. Taču biznesā tāpat kā sportā nevar iztikt bez izaicinājumiem un negaidītiem pavērsieniem, kas arī pagājušajā gadā netrūka, tomēr mēs tikām tiem pāri, un  Latvijā joprojām esam pārliecinoši līderi nedzīvības apdrošināšanas tirgū,” stāsta Īans Kenedijs (Iain Kennedy), BALTA valdes priekšsēdētājs.

Apdrošināšanas tirgū Latvijā BALTA joprojām ir stabils līderis, proti, saskaņā ar Latvijas Bankas datiem nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu segmentā BALTA tirgus daļa 2023. gadā bijusi 26,7%.

“2023. gada beigās BALTA apkalpoto klientu skaits bija pieaudzis par vairāk nekā 6% pārsniedzot 381 000 klientu. To, manuprāt, var vērtēt drīzāk kā sabiedrības brieduma progresa uzvaru. Atskatoties pagātnē, redzam, ka 2008. – 2010. gadā apdrošināšanas tirgū bija vērojams kritums, taču šodien – pēc straujas inflācijas perioda – sabiedrība, nevis atsakās no apdrošināšanas pakalpojumiem, bet izmanto tos, lai iegūtu drošības sajūtu. Vienlaikus jāuzsver, ka uzņēmumā par vienu no prioritātēm esam uzstādījuši izcilu klientu pieredzi, lai klienti justos pasargāti, jo īpaši lielos zaudējumu gadījumos. Tāpat kā sportā komandām enerģiju dod fani, tā mums enerģiju sniegt arvien labākus pakalpojumus pagājušajā gadā ir devuši mūsu klienti. Pagājušajā gadā saņemtais klientu novērtējums mums patiesi liek justies kā sapņu komandai, un par to man jāpateicas ikvienam BALTA darbiniekam, jo aiz katra mūsu panākuma ir mūsu cilvēki,” norāda Ī. Kenedijs.

2023. gadā par 19,6% pieaudzis BALTA izmaksāto atlīdzību apmērs, pārsniedzot 87 miljonus eiro. Līdzīgi kā citos gados vislielākais atlīdzību apjoms izmaksāts transporta apdrošināšanā, kur KASKO un OCTA atlīdzību izmaksas sasniegušas teju 38,7 miljonus eiro. Viens no lielākajiem kāpumiem (+35%) bija vērojams īpašuma apdrošināšanā pret uguns un dabas stihiju postījumiem, kur izmaksāto atlīdzību apmērs sasniedza teju 17,3 miljonus eiro. Tas skaidrojams ar pagājušā gada spēcīgāko vētru 7. augustā, kur atlīdzību izmaksu summa sasniedza nepilnus 5 miljonus eiro. Vienlaikus 36% kāpums izmaksātajās atlīdzības vērojams arī veselības apdrošināšanas segmentā, kur izmaksātās atlīdzības pārsniegušas 26,3 miljonus eiro, taču šajā gadījumā galvenais dzinulis bija inflācija medicīnas nozarē.

2023. gadā BALTA jau piekto reizi Latvijas uzņēmumu “Ilgtspējas indeksā” saņēma platīna apbalvojumu. Uzņēmums arī jau 20. reizi atzīts par godīgāko apdrošinātāju SKDS un LETA veiktajā sabiedriskās domas aptaujā, bet Baltijā plašākajā zīmolu un dzīvesstila pētījumā Baltic Brands BALTA atzīta par mīlētāko un cilvēcīgāko apdrošinātāju.

BALTA 42 filiālēs visā Latvijā strādā 600 darbinieku.

 

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz Latvijas Bankas datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2023. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 169,6 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 20 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. Plašāka informācija internetā: www.balta.lv

un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

Toms Sadovskis

AAS BALTA

komunikācijas vadītājs

Tel. +371 26 11 47 85

E-pasts: toms.sadovskis@balta.lv

 

Janīna Biteniece

Deep White

projektu vadītāja

Tel. +371 26 70 63 61

E-pasts: janina@deepwhite.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.