AAS BALTA dāvina Latvijas Paralimpiskajai komitejai sarkano ozolu

20.09.2022

Pasaules talkas centrālajā pasākumā Bišumuižā, kur notika talka ar mērķi palīdzēt Latvijas Paralimpiskajai komitejai (LPK) sakopt teritoriju, kurā tiks būvēts sporta centrs, AAS BALTA pasniedza LPK sarkano ozolu, kas ir viens no skaistākajiem un cēlākajiem Latvijā augošajiem kokiem, lai tas nākotnē kuplotu pie Latvijas Paralimpiskā sporta centra.

BALTA sadarbības ar Lielo Talku rezultātā šogad visā Latvijā iestādīts vairāk nekā 2000 koku. Sarkanais ozols, ko BALTA Pasaules talkas dienā uzdāvināja Latvijas Paralimpiskajai komitejai, bija simboliskais 2022. koks, kas šogad iestādīts, noslēdzoties talkai Bišumuižā. BALTA mērķis, uzsākot sadarbību ar Lielo Talku, ir veicināt zaļo domāšanu Latvijas sabiedrībā un tās aktivitātēs pakāpeniski iesaistīt ne tikai savus darbiniekus, bet arī klientus un plašāku sabiedrību.

“Dzīvot sabiedrībā, kurā cilvēki jūtas droši un spēj par savu nākotni domāt ilgtermiņā, varam tikai tad, ja kopīgiem spēkiem vēršam par labu šī brīža procesus, proti, klimata pārmaiņas. Esam apņēmušies turpināt attīstīties ilgtspējas jautājumos un uz to mudināt arī savus klientus, sadarbības partnerus un plašāku sabiedrību, informējot un izglītojot par to, kā ikviens varam labāk parūpēties par mūsu zemi un planētu. Esam gandarīti, ka kopā ar Lielo Talku varam paveikt tik lielu un atbildīgu darbu,” norāda Ingus Savickis, BALTA Apdrošināšanas atlīdzību direktors.

“Jau piecus gadus LPK kopā ar draugiem un domubiedriem, sportistiem un para sporta kustības atbalstītājiem Lielās Talkas ietvaros sakopj teritoriju Bišumuižā, kur nākotnē taps Latvijas Paralimpiskais sporta centrs. Prieks, ka mūsu darbošanās mudinājusi arī apkaimes iedzīvotājus un pašvaldību iesaistīties vides sakopšanā un ikdienas rūpēs, lai no pilsētas pazustu gadu desmitiem krājušies atkritumi. Tagad arī apdrošināšanas kompānijas BALTA dāvātais sarkanais ozols dos spēku un iedrošinās lieliem darbiem gan sportistus, gan tos cilvēkus, kuri strādā, lai Latvijas Paralimpiskais sporta centrs patiesi taptu un nākotnē pulcētu cilvēkus unikālā sporta ciematā. Domāju, ka talka Bišumuižā, vietā, kur taps Paralimpiskais sporta centrs, nav tikai kāda mūsu Latvijas stūrīša sakopšana. Ikviens, kurš ierodas palīdzēt, apliecina savu spēju domāt plašāk un izprast, cik būtiskas ir rūpes gan par dabu, gan citam par citu,” uzsver Latvijas Paralimpiskās komitejas ģenerālsekretāre Liene Apine.

Savukārt Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme uzsvēra – ir būtiski, ka arvien vairāk uzņēmumu vēlas iesaistīties talkas aktivitātēs un dot arī savu ieguldījumu. “Uzņēmējiem ir jāsaprot, ka viņiem ir ļoti būtisks spēks, izdarot izvēli par savu darbības veidu, proti, vai tā būs vai nebūs videi draudzīga, kā arī ieviešot vai neieviešot videi draudzīgu attieksmi kolektīvā. Un man ir liels prieks redzot, ka arvien vairāk uzņēmumu iet šo videi draudzīgo ceļu, ir gatavi iesaistīties talkās un iesaista arī savus darbiniekus, kā šogad ir darījusi arī BALTA. Un šīs sadarbības rezultātā Latvija kļuva par vairāk nekā 2000 kokiem bagātāka,” stāsta Vita Jaunzeme.

World Cleanup Day jeb Pasaules talkai, kuras mērķis ir apvienot cilvēkus cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām, Latvija pievienojas ar koku sēšanas un stādīšanas akciju “Laimes koki”. Tāpēc ikviens tiek aicināts iestādīt savu koku Pasaules talkas laikā vai jebkurā citā laikā, lai katra tās ietvaros iesētā sēkla vai iestādītais koks varētu izaugt arī par milzīgu nākotnes dižkoku, kļūstot par Latvijas ieguldījumu pasaules klimata un ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā.

Papildu informācija

Jana Kralliša

Lielās Talkas sabiedrisko attiecību konsultante

mob.tālr.: +371 26462844

e-pasts: jana.krallisa@onecom-latvia.com

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.