Aicina pieteikties gada balvai “Drošākais uzņēmuma autoparks 2023”; jaunums – Platīna apbalvojums

25.08.2023

Šogad jau vienpadsmito reizi norisināsies AAS BALTA (PZU grupa) un Satiksmes ministrijas kopā ar auto nozares pārstāvjiem organizētais konkurss – gada balva “Drošākais uzņēmuma autoparks 2023”. Pieteikties konkursam aicināti visi uzņēmumi, kuru autoparkā ir desmit vai vairāk automašīnu.

“Aizvadītās konkursa dekādes laikā paveikts daudz – gan sekojot līdzi Latvijas valsts, pašvaldību un uzņēmumu autoparku attīstībai, gan veicinot pozitīvas pārmaiņas tajos un kopā radot Latvijas atbildīgi pārvaldītu autoparku kopienu. Tāpēc pērn, svinot gada balvas desmitgadi kopā ar partneriem un ilggadējiem dalībniekiem, ieviesām izmaiņas: ierastā konkursa vietā, kur ik gadu pasniedzām Zelta, Sudraba un Bronzas apbalvojumus, bijām īpaši pagodināti sveikt konkursa pastāvēšanas vēsturē izcilākos autoparkus, pasniedzot Desmitgades Dimanta balvas. Vēl jo lielāks prieks, ka pēc pandēmijas ilgstošo pulcēšanās ierobežojumu atcelšanas varējām to īstenot klātienē – balvu pasniegšanas ceremonijā un ekspertu diskusijā, aktualizējot auto transporta nozarē būtiskus jautājumus. Šo tradīciju turpināsim arī šogad,” stāsta Kristaps Liecinieks, konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks” žūrijas priekšsēdētājs, BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs.

Gada balvas “Drošākais uzņēmuma autoparks” mērķis ir rosināt Latvijas uzņēmumu, valsts iestāžu un pašvaldību izpratni un vajadzību pēc droša uzņēmuma autoparka un veicināt labo praksi to pārvaldībā, kā arī informēt par autotransporta nozares tendencēm, iepazīstināt ar ceļu satiksmes drošību veicinošiem risinājumiem un godināt izcilākos uzņēmumu autoparkus. Dalība konkursā uzņēmumu vadītājiem un autoparku atbildīgajiem darbiniekiem dod praktiskus padomus, kā labāk un efektīvāk pārvaldīt autoparkus, kā arī rūpēties par kopējo satiksmes drošību Latvijā.

Kā norāda konkursa organizatori, arī šogad gaidāmi jauninājumi – līdzās Zelta, Sudraba un Bronzas apbalvojumiem katrā konkursa kategorijā tiks pasniegts arī Platīna apbalvojums, tādējādi īpaši izceļot labākos no labākajiem uzņēmumu autoparkiem. Savukārt, lai autoparku pārvaldītājiem būtu plašākas iespējas pilnvērtīgāk prezentēt uzlabojumus savā saimniecībā, snieguma vērtēšana turpmāk tiks īstenota reizi divos gados. Nākamais konkurss norisināsies 2025. gadā, starpsezonā dažādos formātos izceļot un aktualizējot nozarei svarīgas tēmas.

Lai piedalītos konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2023”, dalībniekam

 • jāaizpilda pieteikums konkursa mājaslapā līdz šī gada 14. septembrim;
 • jāaizpilda un jāiesniedz pašnovērtējuma anketa (tiks nosūtīta konkursantiem individuāli) tiešsaistē līdz šī gada 20. oktobrim.

Pretendenti tiks vērtēti četrās kategorijās: pasažieru pārvadātāji, vietējie (Baltijas valstu) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki, starptautiskie kravu pārvadātāji un zemāka riska, valsts un pašvaldību autoparki.

Konkurss noslēgsies šī gada novembrī, kad klātienē balvu pasniegšanas ceremonijā tiks apbalvoti labākie uzņēmumu autoparki, kā arī norisināsies ekspertu diskusija “Drošas satiksmes ABC: Auto, Bizness, Cilvēks 2023”, kur īpaša uzmanība tiks veltīta tādām tēmām kā kravu pārvadājumi un to kontrole, transporta infrastruktūra Latvijā, autovadītāju veselības un labsajūtas nozīme drošas ceļu satiksmes veicināšanā u. c.

Plašāka informācija par konkursa norisi: https://drosak.lv/drosakais-uznemuma-autoparks-2023/

Konkursu organizē BALTA sadarbībā ar Satiksmes ministriju. Gada balvu atbalsta un izpratni par ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu autoparku pārvaldi palīdz veicināt Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), SIA “Circle K Latvia”, SIA “SEB līzings”, AS “Mapon”, SIA “Green Wave Latvija”, biedrība “Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts” (InCSR), Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija un Latvijas Pašvaldību savienība.

Papildu informācija:

Līna Barkovska

AAS BALTA

komunikācijas vadītāja

E-pasts: lina.barkovska@balta.lv

 

Ligita Mieze

Deep White

projektu vadītāja

E-pasts: ligita@deepwhite.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.