Apdrošinātājs BALTA gada 1.ceturksni noslēdz ar pozitīviem rezultātiem

17.04.2013

Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA, kas ietilpst starptautiskajā grupā „RSA Group”, šī gada 1.ceturkšņa rezultāti uzrāda pozitīvas darbības tendences. Kompānija, strādājot Latvijas tirgū, pirmajā ceturksnī guvusi nelielu peļņu, kas ir ievērojams uzlabojums pret iepriekšējā gada pirmo ceturksni, kad tika piedzīvoti zaudējumi. Savukārt „RSA Group” ir arī lielākais apdrošinātājs Baltijas valstu tirgū - kopā ar „Lietuvos Draudimas” un „RSA” Igaunijā 2012.gadā kopā tika parakstītas prēmijas 126 milj. latu apmērā, kas ir par 13,9% vairāk nekā 2011. gadā. Arī šī gada 1.ceturksnī grupas izaugsme turpinās - pieaugums pret 2012.gada 1.ceturksni ir 10,8%.

Arī šī gada sākumā BALTA kopā ar „RSA Group” uzņēmumiem pārliecinoši turpināja nostiprināt līderpozīcijas Baltijas tirgū. Pārrēķinot valūtu latos, pērn „RSA Group” Baltijas valstīs kopā parakstīja prēmijas 126 milj. latu apmērā: Latvijā - 31 milj. latu, Lietuvā -77,5 milj. latu un Igaunijā - 17,5 milj. latu.

BALTA finanšu direktors Uldis Dzintars skaidro: „Pirmajā ceturksnī esam guvuši peļņu – astoņus tūkstošus latu, kas pārsniedz mūsu plānoto pirmā ceturkšņa rezultātu. Tam ir vairāki iemesli. Viens no tiem ir mūsu veiktās aktivitātes klientu servisa uzlabošanā, kas ir veicinājis gan esošo klientu lojalitātes paaugstināšanos, gan arī pieaugumu jaunu klientu piesaistē. Vēl viens iemesls ir salīdzinoši veiksmīgais gada sākums notikušo negadījumu apjomā, jo īpaši tas ir redzams tā sauktajās lielajās atlīdzībās jeb tādos gadījumos, kur izmaksas pārsniedz 42 000 latu. Šogad to skaits un apjoms ir būtiski samazinājies. Arī apdrošināšanas nozarē vērojamais cenu pieaugums, kas sākās iepriekšējā gadā un turpinās arī šogad, ir devis savu pienesumu. Tāpat šajā gadā jau ir jūtama 2012.gada beigās uzņēmumā īstenotās izdevumu optimizācijas pozitīvā ietekme.”

Domājot par uzņēmuma stabilitāti ilgtermiņā un savu solījumu pildīšanu klientiem, 2012.gada beigās BALTA kapitāls 2,25 reizes pārsniedza finanšu uzraudzības noteikto pašu kapitāla apmēru.

2012.gada rezultāti liecina, ka BALTA atlīdzībās izmaksājusi 18,2 milj. latu (lielāko apdrošināšanas atlīdzību komercklientam 1 milj. latu apmērā un privātpersonai – 0,3 milj. latu apmērā).

BALTA ietilpst starptautiskajā „RSA Group”, kas nodrošina tās finanšu stabilitāti un ilgtspēju. 2012.gada decembrī starptautiskā reitingu aģentūra „Standard & Poor’s” piešķīra grupai vērtējumu A+, kas ir izteikti augsts stabilitātes rādītājs. Taču kompānija ir saņēmusi arī citus apbalvojumus - globālā pētījumu kompānija „Gallup” šogad jau otro reizi ir apbalvojusi „RSA Group” ar starptautisku labākās darba vietas balvu, kompānija ir saņēmusi vairākas labākā darba devēja balvas visā pasaulē, piemēram, Kanādā, Itālijā. Savukārt Latvijā BALTA šogad jau 10. reizi tika atzīts par godīgāko apdrošinātāju.

Papildu informācija:

Ilze Rassa
„Balta” Komunikācijas vadītāja
Tel.: 2 6456444
E-pasts: ilze.rassa@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.