BALTA: ūdens ne tikai veldzē, bet arī posta – katrs otrais īpašuma atlīdzību pieteikums ir saistīts ar noplūdēm

29.07.2021

Ūdens prieki ir neatņemama vasaras sastāvdaļa – taču ne tad, ja mājās pēkšņi atklājas ezers. AAS BALTA (PZU grupa) par ūdens noplūžu rezultātā radītiem bojājumiem mājsaimniecību ēkām un tajās esošajām mantām šī gada pirmajā pusgadā izmaksājusi jau vairāk nekā 600 000 eiro, kas ir par 20% vairāk nekā šajā pašā laika periodā pērn. Ūdens postījumi izceļas ar visaptverošu raksturu – tie nesaudzē neko, un vidējā izmaksātā atlīdzība par ūdens noplūdes nodarīto postu sasniedz jau aptuveni 900 eiro.

Ūdens noplūdes ir posts, ar ko cilvēki mājokļos saskaras visbiežāk. BALTA saņem pat ap 5 klientu zvaniem dienā par šādiem gadījumiem, kas liecina par šī riska nopietnību. Gada pirmajā pusē apdrošinātājs reģistrējis teju 1000 fizisku personu pieteikumu par ūdens sabojātu mantu vai ēku. Salīdzinājumam – tādā pašā periodā pērn saņemti 709 pieteikumi. Lielākā atlīdzība, kas izmaksāta par noplūdes sabojātu īpašumu, ir 17 000 eiro: otrā stāva vannasistabā plīsa dušas kabīne un tika appludināta visa ēka, radot ļoti plašus bojājumus, jo klienta nebija mājās, tāpēc bojājums uzreiz netika konstatēts un ūdens visu dienu netraucēti darīja savu posta darbu.

BALTA pieredzē visbiežāk noplūdes rodas, plīstot cauruļvadiem, retāk pie vainas ir apkures sistēmas. Plīsušas caurules, dvieļu žāvētājs, veļasmašīna vai radiators, aizsērējis stāvvads vai kanalizācijas caurules, atvienojies lokanais pievads virtuvē vai vannasistabā, bojātas aiz flīzēm iemūrētās ūdens caurules vai boilers – šādas postažas izmaksā krietni vairāk par jaunu iekārtu, jo jāremontē arī grīdas, sienas un nereti vēl jāsedz kaimiņam nodarītie zaudējumi, ja ūdens noplūde ir radījusi bojājumus arī viņa īpašumam. Grīdas segumu var krietni sabojāt pat atslēdzies ledusskapis, no kura iztecējis atkusušais šķidrums.

“Tendences mājokļa apdrošināšanas atlīdzību segmentā jau gadu desmitiem ir nemainīgas. Daudzdzīvokļu ēkās regulāri plīst nolietojušies un sarūsējuši, korodējuši kanalizācijas stāvvadi. Tāpat visa veida mājokļos atvienojas vai plīst sadzīves tehnikas lokanie pievadi, caurules. Šķietami nelielais plīsums var radīt milzīgus bojājumus, jo ūdenim piemīt postošs spēks, appludinot ne tikai konkrēto īpašumu, bet arī kaimiņu mitekļus pat vairākus stāvus zemāk. Diemžēl ne vienmēr šādu problēmu var paredzēt vai preventīvi novērst, tāpēc vienmēr aicinām cilvēkus ne tikai parūpēties par sava īpašuma aizsardzību, bet arī apdrošināt savu civiltiesisko atbildību,” uzsver Ainārs Puķe, BALTA Īpašuma apdrošināšanas atlīdzību pārvaldes vadītājs.

Vislielākie plūdi bieži sākas ar pavisam nelieliem bojājumiem, tāpēc ieteicams regulāri pārbaudīt ūdens caurules un to savienojumus ar sadzīves tehniku, lai savlaicīgi pamanītu mitruma veidošanos vai pilēšanu. Tāpat arī vērts ņemt vērā dažus padomus, kas palīdzēs mājoklī novērst ūdens noplūdes vai mazināt to izraisītās sekas.

 • Plānojiet mājokļa iekārtojumu tā, lai varētu brīvi piekļūt ūdens komunikācijām – tas noderēs gan regulārai galveno savienojumu uzraudzībai, gan arī bojājumu novēršanai.
 • Regulāri pārbaudiet un mainiet ūdens filtrus, jo to korpusa bojājumi var izraisīt noplūdes.
 • Vismaz reizi 3–5 gados mainiet lokanās ūdens caurules veļas vai trauku mazgāšanas mašīnai – tās nolietojas un mēdz negaidīti plīst.
 • Dodoties prom no mājokļa, neatstājiet ieslēgtu trauku vai veļas mazgāšanas mašīnu, bet, plānojot ilgāku prombūtni, labāk noslēdziet ūdens padevi vispār.
 • Ja atstājat mājokli uz ilgāku laiku, būtu vēlams atstāt atslēgas uzticamiem cilvēkiem un informēt kaimiņus par to, kā ar jums sazināties, lai avārijas dienesti nepieciešamības gadījumā varētu jūs sasniegt.

Kā liecina BALTA pieredze, daudzos nelaimes gadījumos pie vainas ir nevis cilvēku neuzmanība vai negribēšana rūpēties par drošību, bet gan zināšanu trūkums vienkāršos jautājumos. Tāpēc BALTA Drošības akadēmijā vienuviet apkopota vērtīga, praktiska un uzticama informācija par dažādiem drošības aspektiem, aizraujoši video, testi zināšanu pārbaudei un vēl daudz vairāk. Dodies uz balta.lv/drosibasakademija vai piesakies jaunumu saņemšanai e-pastā.

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2020. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 107,3 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji17 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību piecās valstīs. 2020. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,33 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā www.balta.lv un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Līna Lisnere

AAS BALTA

komunikācijas vadītāja

Tel.: +371 26 40 10 41

E-pasts: lina.lisnere@balta.lv

 

Janīna Biteniece

Deep White

projektu vadītāja

Tel.: +371 26 70 63 61

E-pasts: janina@deepwhite.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Ja noticis negadījums, izsauc palīdzību uz ceļa spiežot šeit.
  Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsi pieteikt arī zvanot 675 333 75

  *Pārliecinies, ka Tavā auto apdrošināšanas polisē ir iekļauts risks “Palīdzība uz ceļa”.