BALTA aktīvi piesaka vētras postījumus visā Latvijā

29.10.2013

Pēc aizvadītajā naktī piedzīvotās pēdējo gadu spēcīgākās vētras Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) šodien aktīvi saņem atlīdzību pieteikumus par nodarītajiem postījumiem klientu īpašumam. Līdz šim brīdim saņemti jau 78 pieteikumi par zaudējumiem automašīnām vai īpašumam visā Latvijā. To atlīdzināšanai pašlaik rezervēti 62 000 latu.

BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis stāsta: „Paredzam, ka šajā vētrā gadījumu skaits var pieaugt līdz pat simts pieteikumiem, visticamāk tos turpinās pieteikt visu šo un nākamo nedēļu, kad daļa klientu brīvdienās apsekos savas vasaras mājas. Arī iepriekšējā vētra maija beigās nodarīja zaudējumus vairāk nekā simts BALTA klientiem. Toreiz atlīdzībās izmaksājām vairāk nekā 100 000 latu. Arī šobrīd aktīvi strādājam, pieņemam klientu zvanus un operatīvi uzsākam atlīdzību procesu kārtošanu. Atlīdzību pieteikumi ienāk no visas Latvijas, mazliet mazāk no Latgales puses.”

Ingus Savickis skaidro, ka dabas stihijas un vētras Latvijā kļūst arvien biežākas un BALTA katru gadu klientiem atlīdzina ievērojamas summas par vētru nodarītajiem postījumiem. Piemēram, pērn tie bija 110 000 latu, bet 2011. un 2010.gadā - attiecīgi 206 000 un 200 000 latu.

Šodien vairākos gadījumos BALTA saņēmusi pieteikumus par vētras laikā bojātām automašīnām, tām atrodoties uz ielas vai māju pagalmos. Galvenokārt automašīnām nodarīti kosmētiski bojājumi – uzkrituši koki, to zari. Tāpat dažkārt no mājām norautie apmetuma gabali bojājuši spēkratu jumtus, bagāžnieku vākus vai motoru pārsegus.

BALTA saņēmusi pieteikumi arī par bojātu īpašumu, no tiem vētras dēļ vairākiem namiem norautas jumta daļas, bojāti žogi, siltumnīcas. Kādai ēkai pat izlauztas durvis. Ievērojami bojājumi nodarīti kādas skolas jumtam un fasādei, kā arī vienam no Rīgas arhitektoniskajiem un vēstures pieminekļiem Rīgā.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 10 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

BALTA ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 23 tūkstoši darbinieku. 2012.gadā tā apdrošināšanas prēmijās parakstīja 8,4 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.

Papildu informācija:

Ilze Rassa
BALTA Komunikācijas vadītāja
Tel.: 2 6456444
E-pasts: ilze.rassa@balta.lv

Ieva Kārkliņa
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 26 006 017
E-pasts: i.karklina@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Ja noticis negadījums, izsauc palīdzību uz ceļa spiežot šeit.
  Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsi pieteikt arī zvanot 675 333 75

  *Pārliecinies, ka Tavā auto apdrošināšanas polisē ir iekļauts risks “Palīdzība uz ceļa”.