BALTA kā pirmais apdrošinātājs pievienojas “Ilgtspējas indeksa” platīna kategorijai

14.06.2019

Latvijas uzņēmumu “Ilgtspējas indeksā” apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) saņēmusi augstāko – platīna – novērtējumu ilgtspējas un korporatīvās sociālās atbildības jomā, kļūstot par pirmo apdrošinātāju, kas jebkad ieguvis šo statusu. Uzņēmums šogad saņēmis arī Labklājības ministrijas piešķirto statusu “Ģimenei draudzīgi”.

“Korporatīvā sociālā atbildība un ilgtspējas veicināšanas jautājumi ir bijuši mūsu uzņēmuma dienaskārtībā kā prioritāte jau vairākus gadus, un augstākais novērtējums 2018. gada “Ilgtspējas indeksā” apliecina, ka esam uz pareizā ceļa. Mūs vieno pārliecība, ka atbildīga un godprātīga attieksme pret saviem darbiniekiem, klientiem, partneriem un apkārtējo vidi ir uzņēmuma veiksmes pamatā. Uzskatām labās prakses ieviešanu korporatīvās sociālās atbildības jomā par mūsu kā apdrošināšanas tirgus līdera atbildību, un esam gandarīti, ka nozare kopumā “Ilgtspējas indeksa” novērtējumā uzrāda arvien augstākus rezultātus,” norāda Īans Kenedijs (Iain Kennedy), BALTA valdes priekšsēdētājs.

Līdz ar platīna kategoriju Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta “Ilgtspējas indeksā” BALTA saņēmusi arī Labklājības ministrijas piešķirto “Ģimenei draudzīgi” statusu, apliecinot apdrošinātāja veikumu ģimenei draudzīgas politikas īstenošanā uzņēmumā. BALTA 42 filiālēs visā Latvijā strādā teju 600 darbinieku.

“Elastīgs darba laiks, papildu brīvdienas nozīmīgos dzīves brīžos, rūpes par darbinieku veselību un veselīga dzīvesveida veicināšana, sociālā aktivitāte, darba drošības ievērošana, atbalsts izglītības iegūšanai – tie visi ir faktori, ko Labklājības ministrija vērtē, piešķirot šo statusu, un tās visas ir lietas, kas mūsu uzņēmumā jau kļuvušas par ikdienu. Korporatīvās sociālās atbildības jomā aktivitātes īstenojam visos būtiskākajos virzienos – rūpēs par darbiniekiem, klientiem un partneriem, sabiedrību un apkārtējo vidi. Tomēr, ņemot vērā aktualitātes pasaulē, šogad īpašu uzmanību pievērsīsim vides ilgtspējas jautājumiem. Klimata izmaiņas ietekmē ikvienu no mums, un uzņēmumiem ir ne vien būtiska ietekme, bet arī morāla atbildība veikt pasākumus vides ilgtspējas veicināšanai,” stāsta Ī. Kenedijs.

“Ilgtspējas indekss” ir stratēģisks vadības instruments, kas nodrošina starptautiskām prasībām atbilstošu uzņēmuma snieguma novērtējumu tādos aspektos kā uzņēmuma stratēģiskā plānošana, tirgus attiecības, darba vide, sabiedrība un apkārtējā vide, piešķirot uzņēmumiem platīna, zelta, sudraba vai bronzas kategorijas.

Šogad “Ilgtspējas indeksa” ietvaros tika apbalvoti 55 uzņēmumi, no kuriem platīna kategoriju saņēma 19 uzņēmumi, zelta – 14, sudraba – 15 un bronzas – 7 uzņēmumi.

Savukārt statusu “Ģimenei draudzīgi” (iepriekš – “Ģimenei draudzīgs komersants”) Labklājības ministrija uzņēmumiem šogad piešķīra jau 12. reizi, sadarbībā ar “Ilgtspējas indeksu” kopīgi izstrādājot un indeksa aptaujas anketā iekļaujot atbilstošus kritērijus par ģimenei draudzīgas politikas īstenošanu uzņēmumā.

Pagājušajā gadā BALTA līdztekus “Ģimenei draudzīgi” statusam saņēma “Ilgtspējas indeksa” zelta kategorijas novērtējumu.

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2018. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 104,7 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 16 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību Polijā. 2018. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,5 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:
Līna Lisnere
AAS BALTA
komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 40 10 41
E-pasts: lina.lisnere@balta.lv

Nadīna Erdmane
Deep White
projektu vadītāja
Tel.: +371 26 20 16 66
E-pasts: nadina@deepwhite.lv

 

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.