BALTA: Līdz ar ledu un sniegu par 23% palielinājies gūto traumu skaits

20.12.2022

Kā katru gadu, arī šoziem sniegotajos mēnešos palielinājies dažādu traumu skaits, ko cilvēki gūst, paslīdot un krītot uz apledojušām ietvēm vai nodarbojoties ar ziemas sporta veidiem. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu šoreiz ziema iestājās agrāk, un tas redzams arī apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) atlīdzību izmaksās: šī gada novembrī par 23% palielinājies atlīdzības pieteikumu skaits par gūtajām traumām. Ņemot vērā pašreizējos laikapstākļus, kad gaidāmas sasalstošs lietus un ļoti stiprs apledojums, apdrošinātājs prognozē, ka arī decembrī izmaksāto atlīdzību skaits ievērojami pieaugs.

“Jāatceras, ka ziema Latvijā mūs mēdz pārsteigt ar mainīgiem laikapstākļiem – baltais, pūkainais sniedziņš ātri vien var pārvērsties ļoti bīstamā apledojumā, kad jābūt jo īpaši piesardzīgiem. Visbiežāk traumas tiek gūtas, kad steidzamies, vienlaikus runājam pa telefonu, nenovērtējam risku vai pārvērtējam savas spējas. Bīstamākās vietas pilsētā ir slīpas virsmas, apmales, apledojuši celiņi un ēku ieejas. Ļoti bieži traumas tiek gūtas brīvajā laikā, ļaujoties ziemas priekiem vai nodarbojoties ar ziemas sporta veidiem,” stāsta BALTA Personu produktu vadītāja un risku parakstītāja Ludmila Ščegoļeva.

Lai iedzīvotos nejaukās traumās, nebūt nav jāaizraujas ar ekstrēmiem ziemas sporta veidiem. Kādam BALTA klientam šogad parasta pastaiga beigusies ar kritienu uz apledojušas virsmas, lauztu roku un krusta kaulu, sasistu iegurni un ārstēšanos slimnīcā, par ko izmaksāta teju 3000 eiro liela atlīdzība. Apdrošināšanas eksperte norāda, ka šādu stāstu ik ziemu ir gana daudz: arī pērn lielākā izmaksātā nelaimes gadījumu atlīdzība sasniedza līdzīgu apmēru kādam klientam, kurš pastaigas laikā bija nejauši paslīdējis un krītot salauzis potīti.

Paslīdot un krītot uz apledojušām ietvēm, cilvēki lielākoties gūst roku un kāju lūzumus, sasitumus, galvas traumas. Izmaksātās summas ir atkarīgas no polises apdrošinājuma summas un riskiem, bet viena no dārgākajām atlīdzības izmaksu pozīcijām ir darbnespējas risks: nopietnu lūzumu gadījumā cilvēks var zaudēt darba spējas pat uz 2–3 mēnešiem.

“Jebkuru traumu gadījumos apdrošināšana var būt ļoti svarīgs atbalsts, jo sedz ne tikai izmaksu par pašu traumas faktu, bet arī slimnīcas izdevumus, kompensāciju par medicīniskiem izdevumiem pēc traumas, palīdz arī gadījumos, kad cilvēkam iestājas darbnespēja. Pēc smagām traumām parasti nepieciešama ilgstoša rehabilitācija, nereti arī speciāli palīglīdzekļi un pat maksas operācijas,” uzsver L. Ščegoļeva.

BALTA atgādina par dažiem vērtīgiem ieteikumiem, kā būtiski samazināt traumu risku.

 • Izvēlieties laikapstākļiem piemērotus apavus ar plakanu, rievotu zoli no neslīdoša materiāla, bez papēža vai ar platu papēdi. Iespējams iegādāties arī speciālas apavu uzlikas.
 • Pārvietoties pa slidenām ietvēm vajadzētu bez steigas, ar nelieliem, slīdošiem solīšiem un ceļgalos viegli ieliektām kājām.
 • Esiet piesardzīgi, izkāpjot no transportlīdzekļa, un novērtējiet virsmu, uz kuras liekat kāju.
 • Ievērojiet piesardzību satiksmē gan kā autovadītāji, gan kā kājāmgājēji, jo satiksmes drošība atkarīga no visiem tās dalībniekiem. Kājāmgājējiem, šķērsojot brauktuvi, jāatceras, ka automašīnu bremzēšanas ceļš sliktos laikapstākļos var pagarināties – esiet vērīgi! Pārvietojoties pa ietvi, jo īpaši ziemas laikapstākļos, no ceļa braucamās daļas jāturas pēc iespējas tālāk.
 • Esiet uzmanīgi uz kāpnēm un pie veikalu ieejām! Ne visi veikali vai iestādes pie durvīm novieto gumijas paklājiņus, tāpēc ir viegli paslīdēt uz sanestā sniega un dubļiem. Savukārt kāpt pa apledojušām kāpnēm ir drošāk, ja uz katra pakāpiena uzkāpjat ar abām kājām, pirms kāpjat uz nākamā.
 • Rokas palīdz noturēt līdzsvaru, tāpēc ejot tās nevajadzētu turēt kabatās.

Ja plānojat nodarboties ar ziemas sporta aktivitātēm:

 • Braucot ar ragaviņām, jāatceras, ka tām nav drošības spilvenu – pirms nobrauciena jāpārliecinās, ka virsma ir bez šķēršļiem un ragaviņu ceļā neatrodas citi ziemas prieku baudītāji.
 • Neaizmirstiet par piemērotu apģērbu – tam jābūt atbilstošam laikapstākļiem un tādam, kas neapgrūtina kustības.
 • Ejot garās pastaigās, ņemiet līdzi termosu ar siltu dzērienu, lai pastaigas laikā varētu sasildīties.
 • Ja baudāt ziemu, snovojot vai nodarbojoties ar kalnu slēpošanu, parūpējieties par drošību – jums būs vajadzīgas aizsargbrilles, ķivere un, ļoti ieteicams, arī muguras sargi.
 • Pastaiga pa ledu vai zemledus makšķerēšana ir ļoti bīstama izklaide! Uz ledus labāk nekāpt, ja vien ilgstoši nav bijis liels sals un pilnīga pārliecība par pietiekamu ledus biezumu.

Notiekot nelaimes gadījumam, aicinām izvērtēt gūtās traumas smaguma pakāpi un nepieciešamības gadījumā nekavējoties vērsties pēc palīdzības, zvanot glābšanas dienestam!

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2021. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 116 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 18 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību piecās valstīs. 2021. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,48 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā www.balta.lv un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Līna Barkovska

AAS BALTA

komunikācijas vadītāja

Tel. +371 26 40 10 41

E-pasts: lina.barkovska@balta.lv

 

Ligita Mieze

Deep White

projektu vadītāja

Tel. +371 27 88 55 02

E-pasts: ligita@deepwhite.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.