BALTA nosūta ekspertus uz plūdu skarto Ogri

17.04.2013

Pagājušajā diennaktī plūdi ir sasnieguši kritisku situāciju Ogres pusē, un arī pašlaik ir ļoti augsts ūdens līmenis Ogres pilsētas teritorijā. Tāpēc Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA, kas ietilpst starptautiskajā grupā „RSA Group”, nosūtījusi savus ekspertus uz plūdu skartajām teritorijām, lai sniegtu palīdzību saviem klientiem.

Plūdiem Ogres pusē sasniedzot kritiski augstu līmeni un izvēršoties par nopietnākajiem pēdējo gadu laikā, BALTA aicina klientus, kuru īpašumus ir ietekmējuši plūdi un kuriem ir nepieciešama palīdzība, kontaktēties ar atlīdzību kontaktcentru, zvanot uz tālruni 67533375. BALTA ir nosūtījusi savus ekspertus uz notikuma vietu un atbilstoši apdrošināšanas polises segumam konsultēs un sniegs palīdzību nelaimē nonākušajiem klientiem.

Tā kā ūdens līmenis lielajās Latvijas upēs turpina paaugstināties, BALTA aicina iedzīvotāju ņemt vērā ekspertu padomus, kā rīkoties plūdu gadījumā*:

 • Plūdu gadījumā izlietnēs jāievieto tapas, lai pa caurulēm mājā neiekļūtu ūdens.
 • Ja ūdens iekļuvis mājā, pārvietojieties ar kurpēm, kurām ir gumijas zole, nekādā gadījumā nestaigājiet basām kājām.
 • Pārvietojiet benzīna kannas un citas viegli uzliesmojošas un indīgas vielas no ūdens skartajām telpām uz sausu vietu.
 • Ēdienu, kosmētiku, tualetes piederumus, medikamentus, kas ir saskārušies ar plūdu ūdeni, nepieciešams izmest, jo plūdu ūdeņos ieplūst arī kanalizācijas ūdeņi, kas rada infekcijas draudus.
 • Ja plūdos samirkušās sadzīves mantas pēc tam tiek žāvētas un izmantotas, tās jādezinficē, jo plūdu ūdeņos var būt baktērijas.
 • Ja mājā iekļūst ūdens, iespējami drīzāk grīdas jāatbrīvo no paklājiem un citiem uzsūcošiem materiāliem, kas pēc tam ilgāk uztur mitrumu, bojājot grīdas segumu un palielinot zaudējumus.
 • Sienas, kuras skāruši plūdu ūdeņi un kuras mitrumu uzsūkušas augstāk par ūdens līniju, nepieciešams kārtīgi izžāvēt. Nepietiek tikai ar virskārtas (tapešu) nomaiņu, jo sienā var veidoties baktērijas, sienas var sākt pelēt.
 • Nedodieties uz applūdušo pagrabu, kamēr no tā nav izsūknēts ūdens un nav atjaunota droša elektropadeve.
 • Plūdu laikā atslēdziet un nelietojiet elektroierīces. Nelietojiet ierīces, kamēr tās nav pilnībā izžuvušas un notīrītas, jo arī dubļi var būt labs elektrovadītājs un apdraudēt veselību vai pat dzīvību. Neiztīrītu elektroierīču ieslēgšana var radīt bojājumus vai īssavienojumu, palielinot zaudējumus.

*Avoti: http://www.uthealthleader.org/index/article.htm?id=0837fec0-1c21-4130-a200-7043591a42f0, http://www.albertahealthservices.ca/2043.asp

Papildu informācija:

Ilze Rassa
„Balta” Komunikācijas vadītāja
Tel.: 2 6456444
E-pasts: ilze.rassa@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.