BALTA parakstīto prēmiju apjoms pērn audzis par 12%

28.02.2014

Apkopojot BALTA 2013.gada rezultātus, uzņēmums var lepoties, ka ir viens no līderiem valsts nodokļu nomaksāšanā. Pērn nodokļos Valsts kasei samaksāti 3,8 miljoni latu (5,4 miljoni eiro). Pērn bruto ieņēmumi par prēmijām sasnieguši 49,5 miljonus eiro, bet atlīdzībās klientiem izmaksāti 25,5 miljoni eiro. Savukārt BALTA kapitāla pietiekamība uz 2013.gada 31.decembri sasniedza 173%.

„Esam sasnieguši izcilus rādītājus visos pārdošanas kanālos un šogad turpinām iesākto - virzīt uzņēmumu uz peļņu un nostiprināt savas pozīcijas apdrošināšanas tirgū Latvijā. BALTA ir stabils Latvijas tirgus līderis, ar spēcīgu kapitāla struktūru un šo pozīciju šogad vēlamies stiprināt vēl vairāk. Atskatoties uz pēdējo trīs gadu BALTA rezultātiem, varam vērot vairākas pozitīvas tendences, it īpaši kompānijas apdrošināšanas darbības zaudējumu samazināšanā, kas gada laikā sarukuši par 1,5 miljoniem eiro. Kā viens no galvenajiem zaudējumu iemesliem pērn ir KASKO produkta neparedzēti lielais atlīdzību daudzums. Ne tikai BALTA, bet arī visa apdrošināšanas nozare pagājušajā gadā saskārās ar izteikti lielu ceļu satiksmes negadījumu skaita pieaugumu Latvijā, kas pārsniedza pat negatīvākās prognozes, ietekmējot arī apdrošināšanas atlīdzību palielinājumu,” skaidro BALTA finanšu direktore Līga Abramoviča.

Līga Abramoviča atzīst, ka pagājušā gada attīstība un klientu atzinība redzama arī pārdošanas rādītājos. 2013.gadā BALTA auga straujāk par Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgu, sasniedzot 12,11% pieaugumu pret iepriekšējo gadu, kad saskaņā ar BALTA aplēsēm un Latvijas Apdrošinātāju asociācijas datiem, kopējais nedzīvības tirgus jeb parakstīto prēmiju apjoms auga par 7%.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 11 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 23 tūkstoši darbinieku. 2012.gadā tā apdrošināšanas prēmijās parakstīja 8,4 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.


Papildu informācija:
Anita Irbīte
BALTA komunikācijas speciāliste
Tel.: 2 6372678
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv