BALTA paraksta „Godīgs eiro ieviesējs” memorandu

15.07.2013

Šodien plkst. 11.00 Ministru kabineta ēkā Rīgā, Brīvības bulvārī 36 Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) finanšu direktors Uldis Dzintars kopā ar nozīmīgāko Latvijas uzņēmumu vadītājiem, premjeru Valdi Dombrovski, ekonomikas ministru Danielu Pavļutu un citiem augstākajiem valdības pārstāvjiem parakstīs „Godīgs eiro ieviesējs” memorandu. Apņemoties veicināt godprātīgu un caurskatāmu eiro ieviešanu Latvijā, tā būs pozitīva ziņa klientiem, jo pēc iestāšanās eirozonā BALTA pašrisku limitus apaļos uz leju.

Ekonomikas ministrijas izstrādātās iniciatīvas „Godīgs eiro ieviesējs” ietvaros starp valdību, uzņēmumiem un tos pārstāvošajām organizācijām šodien tiks noslēgts sadarbības memorands. To no valdības puses parakstīs Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un finanšu ministrs Andris Vilks, bet no komersantu puses – BALTA un lielākie uzņēmēji, kā arī uzņēmumu asociācijas.

BALTA finanšu direktors Uldis Dzintars norāda: „Kā viens no pirmajiem uzņēmējiem, kas pievienosies iniciatīvai un parakstīs memorandu, mēs apņemamies atbildīgi un godprātīgi norādīt skaidras un precīzi pēc valūtas maiņas kursa pārrēķinātas polišu cenas. Tas nozīmē, ka mēs neizmantosim pāreju uz eiro kā ieganstu, lai celtu mūsu pakalpojumu cenas. Lai klienta apkalpošana būtu kompetenta un ērta, esam sākuši apmācīt savus darbiniekus un veikt izmaiņas IT sistēmās. Mēs arī esam pievērsušies tam, kā eiro ieviešana ietekmēs darbinieku atalgojumu. Esam nolēmuši darbinieku fiksēto atalgojumu, konvertējot uz eiro, apaļot uz augšu. Šobrīd arī domājam, kā godīga eiro ieviesēja praksi popularizēt mūsu sadarbības partneru un klientu vidū.”

Atbilstoši vadošo makroekonomistu prognozēm, eiro ieviešana palīdzēs mazināt uzņēmējdarbības riskus mūsu valstī, kas savukārt sekmēs jaunu ārvalstu investīciju ieplūšanu. Investīciju pieaugums veicina ekonomikas izaugsmi, un mēs ceram, ka arī palielināsies sabiedrības vēlme pēc drošības un stabilitātes, ko var sniegt apdrošināšanas nozare. Esošā brīdī Latvijā nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumiem izmantošanas līmenis (tikai 1% no kopējā IKP) ir vairākas reizes zemāks nekā attīstītākās Eiropas valstīs, tāpēc ir pamats uzskatīt, ka līdz ar labklājības pieaugumu pieaugs arī interese un vajadzība pēc apdrošināšanas.

Kā liecina Igaunijas pieredze, pēc pievienošanās eirozonai lielākajā daļā nozaru palielinājās ārvalstu investīciju apjoms, kā rezultātā pieauga nodarbinātība un IKP. Turklāt pastāv iespēja, ka mūsu valsts spēs ietaupīt līdzekļus no saviem parāda procentu maksājumiem, kas varētu palielināt valsts patēriņu un tādējādi stimulēt ekonomiku.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 10 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

BALTA ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 23 tūkstoši darbinieku. 2012.gadā tā apdrošināšanas prēmijās parakstīja 8,4 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.


Papildu informācija:
Ilze Rassa
BALTA Komunikācijas vadītāja
Tel.: 2 6456444
E-pasts: ilze.rassa@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.