BALTA saņem Energopārvaldības sistēmas sertifikātu atbilstoši ISO 50001 standartam

28.12.2022

BALTA ir izstrādājusi un ieviesusi Energopārvaldības sistēmu, kā arī  veikusi šīs sistēmas sertifikāciju atbilstoši ISO 50001 standartam. Šī starptautiskā sertifikācija apliecina mūsu ieguldīto darbu energoefektivitātes jomā, atzinīgi vērtējot BALTA izstrādāto energopolitiku. Energopārvaldības sistēma ir saistītu procesu kopums, ar ko izveido rīcības plānu un nosaka energoefektivitātes mērķus, kā arī procedūras šo mērķu sasniegšanai.

"Ir patiess gandarījums, ka BALTA saņem šo sertifikātu. Pirmkārt, BALTA, ieviešot šo Energopārvaldības sistēmu, apņemas turpināt enerģijas patēriņa un CO2 emisiju samazināšanu gan tiešajā, gan netiešajā darbībā. ISO 50001 Energopārvaldības sistēmas sertifikāts ir apliecinājums tam, ka vārdi atbilst mūsu darbiem un esam spējuši savu atbildīgo pieeju energoresursu pārvaldībā pierādīt ar taustāmiem rezultātiem. Otrkārt, varam uzsist sev uz pleca par to, ka nenobijāmies no lielā darba apjoma, ko pieprasa šāda sertifikācija datu gatavošanā, aprēķinu veikšanā un intervijās, kurās ar pierādāmiem faktiem jāaizstāv sasniegtie rezultāti un ilgtermiņā plānotie energotaupības pasākumi. Process, lai nonāktu līdz ISO 50001 sertifikāta saņemšanai, ir bijis intensīvs, bet pavisam noteikti tā vērts – tagad mums ir vēl viena lieta, ar ko lepoties, un kas noteikti palīdzēs un iedvesmos uz nākamo BALTA ilgtspējas programmas mērķu sasniegšanu, domājot par labi pārvaldītu organizāciju un mūsu “zaļajiem” mērķiem," stāsta Aigars Pietkēvičs, BALTA Saimniecības un apsardzes pārvaldes vadītājs.

Energopārvaldības sistēmas ISO 50001 ir globāls energopārvaldības standarts, kas balstīts uz periodisku atbilstības novērtēšanu, un tā pamatā ir “Plāno-Dari-Pārbaudi-Rīkojies” cikls. Mūsdienās  liela uzmanība tiek pievērsta izmantoto energoresursu efektivitātes paaugstināšanai. Sertificēta energopārvaldības sistēma ir instruments, kas ļauj plānot un pārliecināties par efektīvu energoresursu izmantošanu, lai samazinātu organizācijas izmaksas un paaugstinātu konkurētspēju. Efektīva energoresursu izmantošana ir apliecinājums tam, ka organizācijas darbība balstīta uz ilgtspējīgas attīstības principiem.

Atbildīgi pārvaldīta organizācija, kāda ir BALTA, izstrādā energopārvaldības politiku, kas balstīta uz precīziem un konkrēti sasniedzamiem mērķiem. Rezultāti tiek izmērīti un kvantitatīvi novērtēti, nosakot izmantoto energoresursu bāzes patēriņu, lai nepārtraukti uzlabotu energoresursu pārvaldību un izvirzītu arvien jaunus patēriņa optimizēšanas mērķus. Ieviešot  ISO 50001 standartu un sertificējot Energopārvaldības sistēmu, organizācija iegūst pārliecību, ka tā ilgtspējīgā un efektīvā veidā optimizē energoresursu patēriņu un samazina izdevumus. Tādā veidā organizācija demonstrē atbilstību starptautiskam ISO 50001 standartam, un iegūtais sertifikāts ir apliecinājums atbilstībai Energoefektivitātes likuma prasībām.

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.