BALTA: ziemā strauji pieaug satiksmes negadījumu skaits ar nobraukšanu no ceļa

09.12.2013

Līdz ar ziemas iestāšanos autobraucējiem aktuāls kļūst jautājums par sava spēkrata sagatavošanu ziemai, īpaši domājot par atbilstošām riepām. Lai pārbaudītu, cik aktuāla problēma ziemā ir nobraukšana no ceļa, kas visbiežāk notiek slideno ceļu, nepiemēroto riepu un to sliktās saķeres dēļ, Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA (RSA grupa) izpētīja pēdējo trīs gadu KASKO atlīdzību datus, secinot, ka tieši rudenī un sniegotajos mēnešos šoferi zaudē kontroli pār savu spēkratu daudz biežāk nekā vasarā. Turklāt ziemā šie nobraukumi no ceļa ir smagāki - vidējā atlīdzība par šādu negadījumu pērn no septembra līdz novembrim bija 2648 lati, bet vasarā no jūnija līdz augustam tie bija 1989 lati. 

 „Aplūkojot pēdējo trīs gadu KASKO atlīdzību statistiku, izteiktus „pīķus”, kad autovadītāji cieš negadījumos, nobraucot no brauktuves, varam novērot ziemā. Tad ceļus klāj sniegs un apledojums, piemēram, 2010.gadā sniegs parādījās jau decembrī, un tad arī šo negadījumu skaits strauji pieauga. Salīdzinot 2010.gada novembri un decembri, pieteikumu skaits decembrī pieauga par 92%, citos gados šis rādītājs ir pat lielāks,” skaidro BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Tāpat BALTA dati rāda, ka pēdējos pāris gados kārtīga ziema ar sniegu iestājās vien janvārī un februārī, kad varēja novērot izteiktu negadījumu skaita pieaugumu, autovadītājiem nobraucot no ceļa. Tas arvien apliecina, cik liela nozīme ir atbilstošām riepām, lai spētu ziemā un slidenā laikā pārvietoties droši, tāpēc BALTA aicina autovadītājus jau laikus parūpēties par riepu pārbaudi, logu šķidrumu nomaiņu un citiem darbiem sava spēkrata sagatavošanā ziemas salam.

Pēc BALTA pieredzes, aktīvajā riepu mainīšanas laikā rudenī un ziemas sākumā biežākie negadījumi ir nobraukumi no ceļa, saslīdēšana, kā arī nespēja nobremzēt. „Lai arī autovadītāji ir laikus nomainījuši riepas, dažkārt tomēr ir iespējams piedzīvot arī nepatīkamus starpgadījumus, piemēram, slidenā laikā automašīnai ar nomainītām ziemas riepām saīsinās bremzēšanas ceļš, un, ja tai seko spēkrats ar vasaras riepām, tad pēkšņa šķēršļa gadījumā sadursmes risks ir lielāks. Tāpēc autovadītājiem nepieciešams atcerēties, ka, lai saņemtu atlīdzību par negadījumu, likumā noteiktajos termiņos spēkratam jābūt aprīkotam ar ziemas riepām, savukārt vainīgie OCTA apdrošināšanas ietvaros var saņemt regresa prasību,” skaidro BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.
*BALTA KASKO atlīdzību dati 2010 - 2013

Ziemas mēnešos, kad Latvijā ir sniegs, nobraukumi no ceļā ir stipri biežāki nekā vasarā. Kā atzīst Ingus Savickis, nobraukumu no ceļa nevar saistīt tikai ar riepu stāvokli, tāpat nav izslēgti citi iemesli, piemēram, izvairīšanās no šķēršļa, uzmanības novēršana. Turklāt ziemā šie negadījumi ir daudz nopietnāki, jo BALTA pēdējo gadu dati rāda, ka vidējā atlīdzība par nobraukšanu no ceļa vasarā vidēji ir 2000 latu, bet ziemā – vairāk nekā 2500 latu.

Kā liecina BALTA pagājušā gada pieredze, laicīga riepu nomaiņa autovadītājiem sagādāja gana lielas problēmas. Pērn pirmais sniegputenis tika piedzīvots oktobra beigās, kad autobraucējus pārsteidza slidenas brauktuves, slikta redzamība, situāciju pasliktināja arī ziemas apstākļiem nepiemērotās riepas. BALTA secināja, ka diemžēl vairāk nekā 50% atlīdzību iesniedzēju nebija sagatavojušies ziemas sezonai un pirmā sniegputeņa laikā brauca ar vasaras riepām.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 10 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

BALTA ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 23 tūkstoši darbinieku. 2012.gadā tā apdrošināšanas prēmijās parakstīja 8,4 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.

Papildu informācija:
Anita Irbīte
BALTA iekšējās komunikācijas speciāliste
Tel.: 2 6372678
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.