BALTA: Zinību dienā ceļu satiksmes negadījumu skaits pieaug par 50%; aicina autovadītājus uzmanīties

31.08.2023

Zinību diena jeb 1. septembris ir izteikta robežšķirtne starp vasaru un rudeni – ir beidzes skolēnu brīvlaiks un vasaras atvaļinājumu laiks, ikdiena atgriežas ierastajā ritmā. Taču pārmaiņas skar arī satiksmi – tā kļūst ievērojami intensīvāka, uz ielām parādoties vairāk automašīnām, bet uz ietvēm – gājējiem un mikromobilitātes rīkiem. AAS BALTA (PZU grupa) vēsturiskie dati liecina, ka pirmajā skolas dienā ceļu satiksmes negadījumu skaits pieaug par 50%.

“Pirmkārt, pie šādas statistikas noved drūzmēšanās noteiktās vietās – vecāki vēlas savas atvases pievest iespējami tuvāk skolai, kā rezultātā ielas skolu tuvumā ir pārslogotas. Ja parastā darba dienā mācību stundas sākas dažādos laikos un braucēju plūsma līdz ar to ir izkliedēta ilgākā laikā, tad pirmajā skolas dienā svinīgie pasākumi notiek gandrīz vienlaicīgi, un arī to apmeklētāji uz tiem ierodas vienā laikā. Bet – kur daudz auto, tur lielāka iespēja, ka pat neliela uzmanības novēršana novedīs pie negadījuma,” brīdina Kristaps Liecinieks, BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs.

Eksperts arī norāda, ka papildu riska faktors ceļu satiksmes negadījumam ir jaunu maršrutu apgūšana. “Bērniem uzsākot mācības jaunā mācību iestādē, jāmaina ierastie maršruti, kas savukārt nozīmē jaunas potenciālās bīstamības, kas vēl nav apgūtas. Ja tam visam vēl pievieno steigu – paspēt uz svinīgā pasākuma sākumu, pagūt nopirkt ziedus, aizvest bērnu mājās un vēl laikus ierasties uz darba tikšanos – tas viss rada risku kopumu un situāciju, kur ļoti uzmanīties vajadzētu gan autovadītājiem, gan kājāmgājējiem un tiem, kuri uz 1. septembra pasākumu dodas ar velosipēdu vai elektroskūteri,” stāsta K. Liecinieks.

Lai mazinātu risku svētku dienā nokļūt nepatīkamā vai pat bīstamā situācijā:

 • plānojiet laiku – paredziet laika rezervi gan iespējamiem sastrēgumiem, gan tam, ka pie skolas, iespējams, satiksiet kādu, ar ko vēlēsieties aprunāties;
 • ja skolēns dodas uz skolu pats, vēlreiz kopā atkārtojiet maršrutu, īpašu uzmanību pievēršot bīstamajām vietām;
 • ja skolēnam tas nav pats pirmais 1. septembris, apdomājiet, vai auto ir iespējams novietot dažas ielas tālāk no ieejas skolā, tādējādi ietaupot gan nervus, gan, iespējams, arī laiku;
 • atcerieties, ka situācija ielās kopš vasaras ir ļoti mainījusies, un intensīvā satiksmē apkārt notiekošajam jāpievērš vēl lielāka uzmanība – satiksme ir sadarbība, tāpēc, saglabājot vēsu prātu un pozitīvas emocijas, visi tiks uz priekšu ātrāk.

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2022. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 144,6 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 19 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. Plašāka informācija internetā: www.balta.lv un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Līna Barkovska

AAS BALTA

komunikācijas vadītāja

E-pasts: lina.barkovska@balta.lv

 

Ligita Mieze

Deep White

projektu vadītāja

E-pasts: ligita@deepwhite.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Ja noticis negadījums, izsauc palīdzību uz ceļa spiežot šeit.
  Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsi pieteikt arī zvanot 675 333 75

  *Pārliecinies, ka Tavā auto apdrošināšanas polisē ir iekļauts risks “Palīdzība uz ceļa”.