Ceļo droši – kā senioriem sagatavoties ceļojumam?

30.10.2015

 

Ja agrāk šķita, ka pa pasauli var ceļot vien situēti citu Eiropas valstu seniori, tad pašlaik arvien biežāk baudīt dzīvi dodas arī vecāka gada gājuma cilvēki no Latvijas. Tomēr, plānojot ceļojumus, cilvēki nereti ir tik aizrāvušies ar pozitīvajām emocijām un "somu pakošanu”, ka bieži vien aizmirst parūpēties par savu veselību un drošību. Lai senioriem viņu vecumā ceļot būtu pavisam droši un atpūtu neizjauktu veselības problēmas, speciālisti, izanalizējot Latvijā lielākā apdrošinātāja BALTA (PZU grupa) atlīdzību pieteikumu statistiku, ir radījuši vienkāršus un praktiskus ieteikumus, kā senioriem, kas vecāki par 60 gadiem, parūpēties par sevi gan pirms ceļojuma, gan atpūtas laikā.

Aplūkojot BALTA atlīdzību pieteikumus, nākas secināt, ka šo pēdējo trīs gadu laikā senioriem visbiežāk nācies piedzīvot kādu negadījumu Spānijā (10,6%). Tomēr tālu neatpaliek arī tādas kūrortu valstis kā Turcija (7,1%) un Grieķija (6,2%), kā arī vieni no iecienītākajiem ceļotāju galamērķiem – Vācija (7,1%) un Austrija (7,1%).

Plānojot doties kādā sen kārotā ceļojumā pēc jauniem piedzīvojumiem un iespaidiem, neatkarīgi no tā, cik tālu no Latvijas atrodas galamērķis, ieteicams:

 • Pie baseiniem – uzmanīgi! Noteikti neaizmirstiet ceļojumā doties ar īpaši ērtiem, kājai labi piestiprinātiem apaviem, kuriem ir stabila un raupja zole, kas neslīd pa mitrām virsmām. Tāpat, ja dodaties uz kūrortu, kur plānots atpūsties pie baseina, līdzi jāņem peldčības, jo, kā rāda BALTA dati, 13% gadījumu seniori ceļojumu laikā piedzīvo dažādas traumas, kas visbiežāk ir rokas vai kājas lūzumi vai izmežģījumi, kas radušies, krītot uz slidenas vai nelīdzenas virsmas.
 • Vēlams tikties ar savu ģimenes ārstu un noskaidrot vispārējo veselības stāvokli - BALTA dati rāda, ka 43% gadījumu seniori ceļojumos piedzīvo hronisku slimību saasinājumus. Ierastākie gadījumi ir saistīti ar sirds un asinsvadu vai vēdera orgānu veselības stāvokli, kā arī asinsspiediena paaugstināšanos vai pazemināšanos, tāpēc par sliktu nenāks asinsspiediena mērījumi, asins analīzes vai pat ultrasonogrāfija. Ir svarīgi arī atcerēties ceļojumā paņemt līdzi ikdienā lietojamās zāles, kā arī medikamentus hronisku slimību paasinājumu vai lēkmju ārstēšanai, kurus jums jau ir piemeklējis ģimenes ārsts, kas jūs pazīst vislabāk. BALTA pieredze liecina, ka ceļojumu laikā var atgadīties pat ļoti nopietni negadījumi, kas saistīti ar asinsvadu akūtu saslimšanu, piemēram, 2014. gadā apdrošinātājs izmaksāja atlīdzību 21 318 eiro vērtībā senioram, kuram ceļojuma laikā radās akūti asinsrites traucējumi un cietušo bija nepieciešams steidzami hospitalizēt.
 •  Neaizmirsīsim par kājām un kāju vēnām - tieši ceļojumos seniori piedzīvo ikdienai neierastas vai nogurdinošākas aktivitātes, gaisa temperatūras maiņu, iespējama arī ilglaicīga sēdēšana šaurā vietā (lidmašīnā, autobusā), it īpaši kombinācijā ar nepietiekamu ūdens daudzumu. Tie ir visbiežākie iemesli, kuru dēļ senioriem ceļojumos sāk rasties vēnu problēmas. Vēnas uzpampst, rodas diskomforts, un dažkārt rodas trombi, kas var atrauties un radīt dzīvības apdraudējumu. Tādēļ ieteicams par sevi parūpēties laikus un neaizmirst, ka ūdens pudelīte pie rokas ir vairāk nekā ļoti ieteicama.
 •  Dodoties ceļojumā ar lidmašīnu, noteikti pievērsiet uzmanību tam, kāds ir jūsu bagāžas saturs (cik plīstoši priekšmeti tajā ir), cik ļoti tā ir pasargāta no garnadžiem, kā arī, ja bagāža tiek nodota, noteikti paturiet visus bagāžas dokumentus, kas norāda tās kodu. Kā liecina BALTA dati, 18% gadījumu ceļojošajiem senioriem nākas piedzīvot bagāžas aizkavēšanos vai bojājumus. Īpaši svarīgi ir parūpēties par to, lai jūsu bagāža ir droša – aizslēgta ar nelielu slēdzeni vai arī aplikta ar speciālajām aizsarglentēm. Ja plānotais lidojums ir ar pārsēšanos, tad ietiniet ceļasomu speciālajā plēvē, lai pasargātu savu bagāžu ne tikai no garnadžiem, bet arī no nosmērēšanās un bojājumiem.
 •  Visas svarīgās lietas, kas jums ir īpaši noderīgas un nepieciešamas ceļojuma laikā – maks, fotoaparāts, video kamera, pase un citi svarīgie dokumenti -, ceļojuma laikā ir jātur pie sevis rokās vai pleca somiņā. Šo somiņu noteikti turiet nevis uz muguras, bet gan sānā vai priekšpusē, lai jūs spētu to pilnībā sajust, pārredzēt un pasargāt no garnadžiem, jo statistika rāda, ka 9% gadījumu seniori ceļojuma laikā piedzīvo trešās personas prettiesisku rīcību, kas visbiežāk ir tieši privāto mantu zādzība, piemēram, tiek nozagti maki, rokas somiņas, fotoaparāti vai kameras.

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 12 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2013.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,98 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Anita Irbīte
BALTA korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.:+371 28 626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.