CV-Online Latvia: „Aptuveni 15-20% darba sludinājumu mēdz būt radoši, ar izdomu un humoru.”

30.10.2015

 

Jaunas darbavietas meklēšana ir nerimstoši aktuāla visā pasaulē. Kāds meklē savu pirmo nopietno darbavietu, cits - izaugsmi un iespēju pakāpties pa karjeras kāpnēm. Kā liecina „CV-Online Latvia” karjeras portāla www.cv.lv dati, pašlaik portālā tiek piedāvāti vairāki tūkstoši brīvu vakanču. Kādu amatu kategorijas ir iecienītākās darba meklētāju vidū, un cik svarīgu lomu darbavietas izvēlē spēlē sludinājuma saturs un tā radošums? Savā viedoklī dalās interneta personāla atlases uzņēmuma „CV-Online Latvia” un Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) speciālisti.

„CV-Online Latvia” karjeras portāla www.cv.lv statistikas dati liecina, ka arvien vairāk uzņēmumu savu darba sludinājumu gatavošanā izmanto radošu pieeju, piemēram, interesanti vakanču nosaukumi, humora izmantošana tekstā, saistoši attēli, satura veidošana infografikas formātā, kā lidmašīnas iekāpšanas kartes vai pat, piemēram, programmētāju vakances sludinājums, kas sagatavots programmētāju valodā.

„Patlaban aptuveni 15-20% no visiem darba sludinājumiem karjeras portālā ww.cv.lv ir radoši, ar izdomu, jautri un atmiņā paliekoši. Tāpat mūsu statistika rāda, ka atraktīvi un interesanti sagatavotajiem darba sludinājumiem ir lielāks skatījumu un pieteikumu skaits. Taču, protams, jāatzīst, ka atraktīvs sludinājuma noformējums nav vienīgais un galvenais iemesls, kāpēc kandidāti piesakās uz kādu no vakancēm. Nozīmīgs ir arī, piemēram, paša darba devēja tēls, gaidāmie pienākumi, atalgojums, dažādi labumi un citi aspekti. Tāpat tas ir atkarīgs arī no amata pozīcijas, un pēc novērojumiem var teikt, ka, salīdzinot standarta sludinājumus ar atraktīvākiem sludinājumiem, nestandarta noteikti vairāk uzrunās salīdzinoši jaunākus kandidātus (līdz 35 gadu vecumam) un radošāku profesiju pārstāvjus, kuri papildus arī novērtēs uzņēmuma ieguldīto darbu sludinājuma izveidē,” norāda „CV-Online Latvia” mārketinga un komunikācijas vadītāja Krista Roziņa. „Vairākumu cilvēku neatkarīgi no amata uzrunā vienkārši, saprotami teksti un vizuāli pievilcīgs sludinājums ar atbilstošu (gan uzņēmuma kultūrai, gan vakancei) humoru.”

 

„Balstoties uz BALTA pieredzi, jāsecina, ka sludinājumu saturam patiešām ir būtiska loma darba meklētāju uzrunāšanā. Patlaban šī tēma mums ir ļoti aktuāla, jo esam vairāku jauno kolēģu meklējumos. Pašlaik vakances esam saistījuši ar dzīvnieku pasauli, tāpēc mūsu sludinājumos var redzēt saukļus (HAI)ZIVS, STR(AUSS), (KROKO)DĪLS, (NENO)BRIEDIS, kuri katrs atbilst kādam konkrētam amatam. Šāda veida uzruna un sludinājuma vizuālais papildinājums tiešām veiksmīgi darbojas, jo esam saņēmuši par 20% vairāk darba pieteikumu, ja salīdzinām ar citām reizēm, kad sludinājumi ir bijuši ar vienkāršāku saturu. Interesanti ir arī tas, ka šāda veida sludinājumi patiešām uzrunā visdažādākā vecuma auditorijas, tādējādi padarot apdrošināšanas jomu daudz iekārojamāku un pieejamāku ne tikai pieredzējušiem, bet arī jaunākiem darba meklētājiem. Tāpat redzam, ka šāds sludinājuma veids piesaista drosmīgākus un inovatīvi domājošus darbiniekus,” stāsta BALTA personāla vadītāja Veronika Linkuma.

K. Roziņa norāda, ka, pēc „CV-Online Latvia” personāla atlases ekspertu domām, apdrošinātāja BALTA publicētie šī brīža vakanču apraksti ir ļoti pārdomāti, ar radošu pieeju un humoru, radot pozitīvu priekšstatu gan par pašu uzņēmumu, gan par potenciālajiem kolēģiem. „Šādi radoša satura sludinājumi tiešām spēj uzrunāt darba meklētājus un sniegt labāku vērtējumu par pašu uzņēmumu. Šo faktu apliecina arī mūsu darba devēju pieprasītāko amatu kategoriju Top 3 salīdzinājums ar darba meklētāju skatītāko amatu kategoriju Top 3. Visbiežāk Latvijas iedzīvotāji meklē sev vēlamu amatu finanšu, grāmatvedības (9%), kā arī administratīvā darba un asistēšanas (9%) amatu kategorijās. Tomēr gandrīz tikpat bieži meklētas ir arī brīvās vakances banku un apdrošināšanas amatu kategorijās (8%), kas darba meklētāju skatītāko amatu kategoriju topā ieņem 3.vietu. Tikmēr darba devēju pieprasītāko amatu kategoriju topa pirmajās trīs vietās ierindojas pārdošana, klientu apkalpošana (30%), informācijas tehnoloģijas (10%), kā arī pakalpojumu sniegšana (6%). Analizējot šos datus, varam secināt, ka darba devēju pieprasītākajām TOP 3 amatu kategorijām būtu ieteicams darba sludinājumu sagatavošanā izmantot nestandarta un radošāku pieeju, lai spētu parādīt savu uzņēmumu un darba sfēru no pozitīvās puses, tādējādi piesaistot arvien vairāk tos darba meklētājus, kas izvēlēsies nosūtīt šiem amatiem savu pieteikumu,” stāsta K. Roziņa.

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 12 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2013.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,98 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Anita Irbīte
BALTA korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

Arita Krūze
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.:+371 28 337 073
E-pasts: arita.kruze@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.