Dienām kļūstot īsākām, aktivizējas auto zagļi

20.10.2022

Pēdējos divos gados Covid-19 pandēmijas pārvietošanās ierobežojumu rezultātā samazinājās auto zādzību skaits, tomēr jau kopš vasaras vidus situācija palēnām atkal pasliktinās, liecina AAS BALTA (PZU grupa) statistika par šogad nozagtajiem auto. Apdrošinātāja dati rāda, ka pēdējos trīs mēnešos auto zādzību skaits ir pieaudzis aptuveni divas reizes un novērotas arī jaunas zādzību tendences.

“Pēdējos divos gados Covid-19 ietekmē auto zādzību skaitam bija tendence samazināties: cilvēki biežāk atradās mājās, bija mazāka vajadzība pārvietoties ar auto, robežas bija daļēji slēgtas, un līdz ar to arī zagļu rūpals tika vismaz daļēji ierobežots. Bet tagad redzam, ka pieprasījums gan pēc automašīnām, gan to detaļām atkal pieaug un diemžēl līdz ar to palielinās arī nozagto un apzagto auto skaits,” norāda Kristaps Liecinieks, BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs.

BALTA eksperts stāsta, ka pēdējo divu gadu laikā izmainījies arī ierastais zādzību modelis. “Nemainīgi ir tas, ka joprojām visvairāk zog tādus automobiļus, kas aprīkoti ar “Keyless Go” sistēmu. Tomēr ja agrāk auto zādzības bija galvenokārt vairāk vai mazāk “profesionālu” grupējumu rūpals, tagad redzam, ka zādzības notiek krietni vienkāršāk: bieži zagļi automašīnā iekļūst, izsitot kādu no auto stikliem, un tad cenšas auto iedarbināt, izmantojot attālināti nolasītās automašīnas atslēgas informāciju,” uzsver Kristaps Liecinieks.

Lai gan starp garnadžu “iecienītākajiem” auto joprojām ir BMW F klases (aptuveni 2010.–2012. gada) modeļi, netiek saudzēti arī citu ražotāju dažāda gadagājuma auto. Kristaps Liecinieks norāda, ka patlaban noteikt, kuru auto īpašniekiem būtu jāuzmanās visvairāk, ir gandrīz neiespējami, jo starp zagtajiem auto ir gan vecāku modeļu sportiskie BMW, gan, piemēram, jaunāka gadagājuma KIA markas ģimenes auto vai dažādu izmēru apvidus auto.

“Rudens un ziema līdz ar garajiem vakariem jau tā tradicionāli ir zagļu aktivitātes pīķis, un šogad jāuzmanās vēl vairāk, jo daudzviet tiks taupīta elektrība un ielas un pagalmi, iespējams, kļūs tumšāki. Tāpēc automašīnu īpašniekiem iesakām parūpēties par sava auto drošību proaktīvi, gan veicot atbilstošus prevencijas pasākumus risku mazināšanai, gan sagādājot KASKO polisi finansiālās drošības spilvenam,” iesaka Kristaps Liecinieks.

Lai mazinātu auto zādzības iespēju, BALTA iesaka veikt dažus vienkāršus drošības pasākumus.

 • Aprīkojiet savu auto ar papildu pretaizdzīšanas iekārtu, lai apgrūtinātu zagļu uzdevumu un palīdzētu atgūt auto nozagšanas gadījumā. Ar konsultāciju par to, kura pretaizdzīšanas iekārta ir piemērota jūsu automašīnai, lieliski var palīdzēt apdrošinātāji.
 • Marķējiet auto lukturus un spoguļus.
 • Ja iespējams, novietojot auto stāvēšanai apsargājamās stāvvietās vai uz apgaismotām ielām.
 • Nekautrējieties izmantot vienkāršus, bet labi pārbaudītus līdzekļus auto pasargāšanai no garnadžiem, tajā skaitā stūres saslēdzējus vai savilcējus, kas liedz izņemt auto lukturus, neatverot motora pārsegu.
 • Neatklājiet savus atvaļinājuma plānus sociālajos tīklos – zagļi var izmantot šo informāciju, lai netraucēti piekļūtu gan jūsu auto, gan mājoklim.

 

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2021. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 116 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 18 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību piecās valstīs. 2021. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,48 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā www.balta.lv un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Līna Barkovska

AAS BALTA

komunikācijas vadītāja

Tel. +371 26 40 10 41

E-pasts: lina.barkovska@balta.lv

 

Ligita Mieze

Deep White

projektu vadītāja

Tel. +371 27 88 55 02

E-pasts: ligita@deepwhite.lv

 

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.