Ieviešot eiro, BALTA pašrisku cenas apaļos uz leju

31.05.2013

Nedaudz vairāk kā pēc pusgada Latvija, visticamākais, pievienosies eirozonai, taču sabiedrību uztrauc, ka eiro ieviešanas rezultātā var paaugstināties preču un pakalpojumu cenas. Taču Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) klientiem pievienošanās eirozonai ir pozitīva ziņa, jo polisēs norādītie pašrisku limiti pēc Latvijas iestāšanās eirozonā tiks apaļoti uz leju, tāpat nav plānota cenu paaugstināšana.

Kā liecina BALTA māsas kompānijas pieredze Igaunijā, valūtas maiņas dēļ cenu celšana nenotika – RSA grupas māsas kompānija līdz eiro ieviešanai produktu cenas norādīja pilnās kronās. Taču pēc iestāšanās eirozonā, lai nenotiktu noapaļošana ne uz augšu, ne uz leju, cenas tiek uzrādītas precīzi līdz centam. Turklāt, pateicoties līgumos atrunātam cenrādim, cenas nav palielinājušās arī servisu pakalpojumiem, kas nozīmē, ka pārejas dēļ nav paaugstinājušās atlīdzību izmaksas. Tiesa, BALTA kolēģi Igaunijā uzsver, ka gan produktu, gan arī atsevišķu servisu cenas ir mainījušās arī pēc valūtas maiņas. Taču tā ir regulāra ekonomikas un biznesa attīstība – tirgus ekonomikā šādas izmaiņas notiek ik dienu.

Vadošo Latvijas makroekonomikas ekspertu skatījumā pēc iestāšanās eirozonā prognozējama kopēja ekonomikas attīstība. Kā liecina arī Igaunijas pieredze, pēc pievienošanās eirozonai lielākajā daļā nozaru palielinājās ārvalstu investīciju apjoms, kā rezultātā pieauga nodarbinātība un IKP. Turklāt pastāv iespēja, ka valsts spēs ietaupīt līdzekļus no saviem parāda procentu maksājumiem, kas varētu palielināt valsts patēriņu un tādējādi stimulēt ekonomiku.

BALTA finanšu direktors Uldis Dzintars norāda: „Jāņem vērā, ka apdrošināšanas pakalpojumu cenas arī Latvijā ikdienā ir ļoti mainīgas un tās noteikti svārstīsies arī pēc eiro ieviešanas. Taču pievienošanās eirozonai nebūs galvenais iemesls cenu svārstībām. Ņemot vērā prognozēto ekonomikas izaugsmi un to, ka Latvijā nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumiem ir zems izmantošanas līmenis (tie veido tikai 1% no kopējā IKP), varam prognozēt, ka apdrošināšanas pakalpojumi tiks izmantoti biežāk un nozares tirgus pieaugs.”

Valūtas maiņa uz pašrisku limitiem atstās tikai pozitīvu iespaidu – tā kā BALTA produktu pašriski ir noteikti apaļās summās, arī pēc pārejas uz eiro tie tiks noteikti apaļās summās, tās apaļojot uz leju. Piemēram, ja KASKO produktā pašrisks ir 50 latu, tad eiro tie būs apaļi 70 eiro. Ja pašrisks ir 100 latu, tad pārvēršot tie būs 140 eiro.

Ar eiro ieviešanu saistītie izdevumi BALTA gadā veido tikai aptuveni 0,5% no kopējām izmaksām. Salīdzinoši zemie izdevumi skaidrojami ar to, ka jau līdz šim BALTA polises varēja iegādāties ne tikai latos, bet arī eiro un dolāros. Tādēļ iestāšanās eirozonā neietekmēs cenu politiku, nebūs jāpārslēdz arī spēkā esošie apdrošināšanas līgumi. Polisēm, kuras tika noslēgtas latos, 2014.gadā atlīdzību varēs saņemt ierastā kārtībā - visas ar atlīdzību saistītās summas tiks pārrēķinātas no latiem uz eiro pēc valsts noteiktā valūtas kursa.

BALTA iesaka iedzīvotājiem jau tagad izmantot iespēju iegādāties polises eiro valūtā, jo šiem klientiem ir vairākas priekšrocības. Pirmkārt, tā ir iekšēja drošības sajūta, ka 2014.gadā nevajadzēs veikt papildu aprēķinus pie dalītiem maksājumiem, atlīdzībām u.c. Otrkārt, pārmaiņas būs vieglākas, jo apdrošināšanas līgums jau būs noslēgts eiro valūtā.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 10 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

BALTA ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 23 tūkstoši darbinieku. 2012.gadā tā apdrošināšanas prēmijās parakstīja 8,4 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.

Papildu informācija:

Ilze Rassa
BALTA Komunikācijas vadītāja
Tel.: 2 6456444
E-pasts: ilze.rassa@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv


Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.