Jelgavā vīrieti pastaigas laikā sakož bebrs

30.10.2015

 

Pirms laika mežacūkas bija iecienījušas pastaigas Rīgā, Juglas apkārtnē, bet dzīvā daba savu klātbūtni pilsētā ir pieteikusi arī Jelgavā, arvien aktuālākam kļūstot teicienam „mežs ienāk pilsētā”. Šonedēļ Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) atlīdzību kontaktu centrs saņēmis zvanu no vīrieša, kur, pastaigājoties ar savu suni pa Jelgavas pilsētas parku, piedzīvojis neparastu gadījumu – viņam no krūmiem uzbrucis bebrs un sakodis kāju. Taču BALTA pieredzē piedzīvoti arī citi neparasti dzīvnieku kodumi, kad noderējis apdrošinātāja atbalsts.

Kā pēc notikušā, piesakot atlīdzību, atzina no bebra kodiena cietušais kungs, uzbrukums viņu tiešām pārsteidzis nesagatavotu. Ja šķiet, ka šādi negadījumi var notikt tikai laukos, tad aktīvajam bebram arī pilsētas parks licies gana atbilstošs dzīvošanai, tāpēc tagad pat uz pilsētas taciņas iedzīvotāji nevarot justies droši. Pēc negadījuma kungs jau saņēmis medicīnisko palīdzību, un paliekošas sekas uz veselību bebra kodums neatstās.

Kā norāda Pārtikas un veterinārā dienesta sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Anna Joffe, gadījumos, kad pilsētu ir „apciemojuši” meža zvēri, pats svarīgākais ir nekrist panikā, vēlams pēc iespējas mazāk tos traucēt, neiet tiem tuvumā, kā arī galvenokārt neaiztikt. „Tas, ka meža dzīvnieks ir iznācis no meža pilsētā, nozīmē, ka tas ir vesels un spēcīgs, jo slimi dzīvnieki nekad neiznāktu pilsētā, tie tieši ielīstu dziļāk meža biezoknī nost no visas sabiedrības,” stāsta A. Joffe, Viņa piebilst, ka gadījumos, kad tomēr pilsētā tiek satikti meža dzīvnieki, ir nepieciešams zvanīt konkrētās pilsētas pašvaldības policijai vai arī meža dienestam.

Kā liecina BALTA statistika, suņi nav vienīgie uzbrucēji-kodēji. Pēdējo trīs gadu laikā par dažādu dzīvnieku kodumiem atlīdzību pieteikumus ir iesnieguši 96 Latvijas iedzīvotāji. No tiem 85% gadījumu ir suņu uzbrukumi, taču pārējos gadījumos cilvēkus ir sakoduši arī kaķi, bebri, zirgi, čūskas, dēles un citi dzīvnieki vai kukaiņi.

BALTA pieredzē ir arī īpaši smags gadījums, kad cilvēkam, ejot garām kādai sētai, kurai bijuši vaļēji vārtiņi, uzbrucis svešs suns. Suns negadījumā cietušajam uzbruka un sakoda seju. Par šo nelaimes gadījumu atlīdzībā tika izmaksāti 358 eiro, kas sniedza kaut nelielu palīdzību nepatīkamajā situācijā.

Analizējot statistikas datus, kopumā var secināt, ka visbiežāk jeb 41% gadījumu dzīvnieki sakož cilvēku rokas, taču 31% gadījumu viņu „kārais kumoss” ir cilvēku kājas. Tāpat 14% gadījumu cietušas cilvēku sejas, bet 14% gadījumos – vēders, sāns vai citas ķermeņa vietas. Tomēr neparasts ir bijis arī gadījums, kad zirgs ir iekodis cilvēkam ausī.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 12 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2013.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,98 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Anita Irbīte
BALTA korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.:+371 28 626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.