Konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks” noslēgumā – ekspertu diskusija par drošu satiksmi un laureātu apbalvošana

22.11.2021

Noslēdzoties ikgadējam konkursam ”Drošākais uzņēmuma autoparks”, kurā tiek noteikti Latvijas atbildīgākie un drošākie autoparki, 25. novembrī plkst. 10.00–13.00 ikviens interesents aicināts uz ekspertu diskusiju “Drošas satiksmes ABC – Auto, Bizness, Cilvēks” un laureātu apbalvošanu, kas tāpat kā pērn notiks attālināti un būs vērojama tiešraidē DELFI TV un AAS BALTA (PZU grupa) Facebook lapā.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas datiem par ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu Eiropas Savienības (ES) valstīs Latvija 2019. gadā ieņēma 4. vietu. Turklāt desmit gadu laikā ceļu satiksmes negadījumu skaits ar ievainotajiem un bojāgājušajiem Latvijā ir palielinājies par 17%, kamēr ES vidēji – samazinājies par 4%. Lai aktualizētu šo problemātiku un veicinātu drošāku satiksmi uz Latvijas autoceļiem, jau devīto gadu tiek rīkots BALTA un Satiksmes ministrijas konkurss “Drošākais uzņēmuma autoparks”. Tā tēma šogad ir “Drošas satiksmes ABC – Auto, Bizness, Cilvēks”.

Diskusija, kuras moderators būs autožurnālists Normunds Avotiņš, norisināsies trīs tēmu blokos, un katrs no tiem būs veltīts vienam no drošas satiksmes galvenajiem elementiem.

Auto drošība – šis tēmu bloks veltīts auto drošībai: autotransporta uzturēšanai, ieguldījumiem tajā un attīstībai atbilstoši aktuālajām tendencēm, lai autoparks būtu drošs gan rīt, gan pēc gada un tehniskas problēmas nekļūtu par iemeslu ceļu satiksmes negadījumam. Kā izmērīt un stiprināt spēkrata veselību? Vai viedās autotransporta drošības ierīces ir palīgs vai traucēklis? Vai prātīgāk ir labi uzturēt vai tomēr biežāk mainīt? Par šiem tematiem diskutēs satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis, Auto Asociācijas prezidents Andris Kulbergs, Latvijas Automoto biedrības (LAMB) prezidents Juris Zvirbulis un “Mapon” klientu projektu vadītājs Jānis Dombrovskis.

Biznesa ilgtspēja – šajā blokā eksperti runās par to, kā drošs autoparks veicina uzņēmuma ilgtspēju un otrādi. Uzņēmuma transportlīdzekļu iekļūšana ceļu satiksmes negadījumos ietekmē gan uzņēmuma reputāciju, gan ienākumus. Kā uzņēmumam vairot savu atbildību par drošu satiksmi? Vai drošs autoparks ir ilgtspējīgs autoparks? Un vai autoparku modernizācija ir tikai prasību izpilde vai biznesa attīstības jautājums? Šīs tēmas pārrunās Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane, BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs, konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks” žūrijas priekšsēdētājs Kristaps Liecinieks, “SEB līzinga” līzinga vadītāja Jeļena Gavrilova un “Omniva” loģistikas un operāciju vadītājs Guntis Mičuļs.

Cilvēku atbildība – diskusija gan par autovadītāja, gan pārējo ceļu satiksmes dalībnieku, kas pārvietojas ar auto, velosipēdiem vai kājām, atbildību. Visi ceļu satiksmes dalībnieki kopā jau gadiem ilgi nodrošina Latvijai vietu Eiropas ceļu satiksmes negadījumu statistikas augšgalā. Kāpēc esam līderos šajā neglaimojošajā statistikā? Kas ir izcila šofera profils? Un kāda tad ir ceļu satiksmes dalībnieka drošības ABC? Diskutēs Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns, Valsts policijas Autopārvadājumu uzraudzības nodaļas inspektors Artūrs Smilga, Latvijas Universitātes profesors sociālajā psiholoģijā Ivars Austers un “Schwenk Latvija” valdes loceklis Jegors Golubevs.

Diskusijas laikā gaidāma konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks 2021” apbalvošana, pasniedzot zelta, sudraba vai bronzas godalgas 4 kategorijās:

- Pasažieru pārvadātāji,

- Vietējie (Baltijas valstu) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki,

- Starptautiskie kravu pārvadātāji,

- Zemāka riska, valsts un pašvaldību autoparki.

Pirmo reizi konkursantiem tiks piešķirtas īpašās balvas par izcilību ilgtspējīgu risinājumu ieviešanā autoparka pārvaldības modelī un autotransporta modernizēšanā, kā arī par lielāko izrāvienu jeb ievērojamāko attīstību gada laikā. Tāpat kā pērn, arī šogad svinīgā apbalvošana notiks attālināti DELFI TV tiešraidē un BALTA Facebook lapā un būs skatāma ikvienam interesantam.

Konkurss “Drošākais uzņēmuma autoparks” iestājas par sociāli atbildīgiem uzņēmumiem, kuri savā ikdienas darbībā, pārvaldot autoparkus, pierāda, ka tiem patiesi rūp kopējā satiksmes drošība. Tas ietver uzņēmuma iesaisti risku vadībā, cilvēkresursu vadību, uzņēmuma politiku un rīcību attiecībā uz ceļu satiksmes negadījumiem, to uzraudzību un vadību, kā arī autoparku raksturojošo parametru analīzi un tehnisko nodrošinājumu.

Konkursu organizē AAS BALTA (PZU grupa) sadarbībā ar Satiksmes ministriju. Gada balvu atbalsta un izpratni par ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu autoparku pārvaldi palīdz veicināt Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), SIA “Circle K Latvia”, SIA “SEB līzings”, Latvijas Automoto biedrība (LAMB), AS “Mapon”, SIA “Moller Auto Lidosta Volkswagen centrs”, biedrība “Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts” (InCSR), Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija un Latvijas Pašvaldību savienība.

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2020. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 107,3 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 17 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību piecās valstīs. 2020. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,33 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā www.balta.lv un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Līna Lisnere

AAS BALTA

komunikācijas vadītāja

Tel.: +371 26 40 10 41

E-pasts: lina.lisnere@balta.lv

 

Janīna Biteniece

Deep White

projektu vadītāja

Tel.: +371 26 70 63 61

E-pasts: janina@deepwhite.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Ja noticis negadījums, izsauc palīdzību uz ceļa spiežot šeit.
  Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsi pieteikt arī zvanot 675 333 75

  *Pārliecinies, ka Tavā auto apdrošināšanas polisē ir iekļauts risks “Palīdzība uz ceļa”.