Kravā ceļojošs „bezbiļetnieks” sabojā šokolādes trifeles 102 000 eiro vērtībā

30.10.2015

 

Kopš šī gada sākuma Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) ir saņēmusi trīs pieteikumus par nelegālajiem „bezbiļetniekiem”, kuri, paslepus ceļojot kravu nodalījumos, ir sabojājuši kravas saturu. Visos gadījumos kravas pārvadītāji bija devušies uz Lielbritāniju, kur bija plānota kravas nodošana. Tomēr, atklājot nelegālo ceļotāju „viesošanos” kravas nodalījumā, visbiežāk nākas utilizēt visu kravas saturu, tādējādi radot ievērojamus zaudējumus. Piemēram, par sabradātu piena šokolādes trifeļu kravu BALTA saņēmusi līdz šim lielāko atlīdzības izmaksas pieteikumu kravu pārvadātāju atbildības apdrošināšanas pakalpojuma vēsturē - vairāk nekā 100 000 eiro.


BALTA atlīdzību pieteikumi rāda, ka nelegālie robežšķērsotāji turpina izmantot jebkuru iespēju, lai slepus aizceļotu uz citām valstīm. Par vienu no iecienītākajiem robežas šķērsošanas veidiem ir kļuvusi ceļošana kravas nodalījumos, savukārt populārākais galamērķis ir Lielbritānija. BALTA šī gada laikā saskārusies ar trīs šādiem gadījumiem, kuros „bezbiļetnieki” bija ielīduši augļu, šokolādes trifeļu, kā arī minerālūdens kravās. Kopumā par visām šīm utilizētajām kravām atlīdzībās pieteikti vairāk nekā 125 000 eiro.

„Nelegālo ceļotāju slepenā „viesošanās” kravās ir nepatīkams starpgadījums gan kravas īpašniekiem, gan pārvadītājiem, gan arī tās saņēmējiem. Visbiežāk šādos gadījumos preces saņēmējs visu kravu utilizē, neskatoties uz to, vai tā visa ir bojāta vai ne. Līdz ar to šādi gadījumi rada ne tikai finansiālus zaudējumus visām pusēm, bet arī neuzticību kravas pārvadītājiem, tādējādi samazinot pasūtītāja vērtējumu par konkrēto pārvadātāju uzņēmumu,” norāda BALTA tehniskais direktors Uldis Dzintars.

Atskatoties uz BALTA klientu pieredzi, nākas secināt - nelegālie ceļotāji pārsvarā cenšas iekļūt tieši pārtikas kravās, lai „ceļojuma” laikā būtu, no kā pārtikt. Tomēr nav izslēgts, ka nelegālie robežšķērsotāji mēģina iekļūt jebkāda veida kravās, galvenais, lai tiktu sasniegts iekārotais galamērķis, kurš visbiežāk ir tieši Lielbritānija.

Lai mazinātu risku, kad kravā „ceļo” nelegālie robežšķērsotāji, apdrošinātājs BALTA kravu pārvadātājiem iesaka:

·        Piekabes aprīkot ar drošības sistēmām: piekaramajām atslēgām, kontakta sensoriem durvju atvēršanā, savienot durvju atvēršanas sensoru ar transportlīdzekļa signāltauri, iebūvēt slēptos slēdžus durvju atvēršanai, izmantot plombas, tentiem pievienot stiprināto tērauda sietu, lai izvairītos no trešo personu iekļūšanas piekabē;

·        Pārbaudīt transportlīdzekli un piekabi, kā arī drošības sistēmas pēc katras apstāšanās reizes. Šo informāciju fiksēt kontrolsarakstā;

·        Novietot automašīnu stāvvietā tuvu citiem transportlīdzekļiem un tā, lai aizmugurējās durvis būtu pret sienu vai citu transportlīdzekli, tādejādi aizsargājot kravas telpu;

·        Pēc iespējas izvairīties no atpūtas veikšanas pie Eiropas ostu pilsētām (vai 50 kilometru rādiusā ap tām), no kurām dodaties uz Lielbritāniju. Ostu pilsētas un to apkārtne ir paaugstināta riska zona, kur nelegālie ceļotāji mēģina iekļūt kravas nodalījumā.

·        Pārvadājumiem uz Lielbritāniju jāpievērš pastiprināta uzmanība augstā nelegālo „ceļabiedru” iekļūšanas riska dēļ. Atbilstoši Lielbritānijas likumdošanai pārvadātājs (šoferis vai īpašnieks) var tikt sodīts ar maksājumu - divi tūkstoši mārciņu par katru kravas nodalījumā atrasto imigrantu.

·        Pēc iespējas vairāk sadarboties ar Lielbritānijas varas iestādēm. Ieteicams faktu, ka nelegālie ceļotāji ir kravās, konstatēt pašam pārvadātājam, nevis Lielbritānijas varas iestādēm, jo tas var samazināt soda apmēru.

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 12 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2013.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,98 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Anita Irbīte
BALTA korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

Arita Krūze
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.:+371 28 337 073
E-pasts: arita.kruze@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.