Noskaidroti 2014.gada drošākie uzņēmumi ceļu satiksmē – „Ventspils reiss”, „HAVI Logistics” un „Latvijas Gāze”

30.10.2015

12.februārī, piedaloties Latvijā lielākajam apdrošinātājam BALTA (PZU grupa), Satiksmes ministrijai (SM), „Drošas Braukšanas Skolai” (DBS), trešo reizi Latvijā tika paziņoti BALTA gada balvas „Drošākais uzņēmuma autoparks 2014” uzvarētāji. Noslēdzoties vairāku mēnešu ilgai uzņēmumu izvērtēšanai, žūrija par Latvijā drošākajiem autoparkiem atzina pasažieru pārvadātāju „Ventspils reiss”, loģistikas uzņēmumu „HAVI Logistics” un uzņēmumu „Latvijas Gāze”.

„Latvijā ir apmēram 1370 uzņēmumu autoparki, kuri kopā rūpējas teju par 103 500 automašīnām, kas ir nozīmīga daļa no visiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Drošība ieņem arvien lielāku lomu daudzu autoparku ikdienā un arvien vairāk autoparku novērtē iespēju piedalīties konkursā, lai saņemtu praktiskus padomus un uzlabotu savu autoparku drošību. Turklāt pozitīvi, ka pieaug ne tikai atbildīgu uzņēmumu skaits, bet trīs gadu laikā, kopš organizējam šo konkursu, ir redzamas izmaiņas, jo tie uzņēmumi, kuri piedalās jau vairākus gadus, ir veikuši būtiskus uzlabojumus savu autoparku drošībā. Tas liecina, ka Latvijā ir tādi uzņēmumi, kas atbildīgi un profesionāli izturas pret savu autoparku, rūpējoties ne tikai par transportlīdzekļu tehnisko „veselību”, bet arī autoparka darbinieku profesionalitāti. Tas savukārt nozīmē, ka mūsu kopējā satiksmes drošība Latvijā uzlabojas,” norāda BALTA valdes loceklis Deividas Raipa.

Kopvērtējumā visi uzņēmumi tika vērtēti trīs kategorijās – pasažieru pārvadātāji, kravas vai speciālā pielietojuma autoparki, kā arī zemāka riska autoparki. Katras kategorijas pirmās vietas ieguvējs balvā saņēma drošas braukšanas apmācības (Test&Training) Austrijā diviem uzņēmuma autovadītājiem. Savukārt otrās un trešās vietas ieguvēji balvā saņēma drošas braukšanas apmācības no DBS, kā arī citas vērtīgas veicināšanas balvas no konkursa partneriem.

Tā kā konkurss notiek jau trīs gadus un vairākos uzņēmumos novērojamas pozitīvas pārmaiņas, līdz ar uzvarētājiem šogad tika noteikts arī uzņēmums, kura autoparka drošības uzlabošanā ir novērojams visstraujākais progress. Šo apbalvojumu saņēma kravas autotransporta uzņēmums AS „Delta LV”.

Par BALTA gada balvas „Drošākais uzņēmuma autoparks 2014” uzvarētājiem šogad tika pasludināti:

Pasažieru pārvadātāji
1.    SIA „Ventspils reiss”
2.    AS “Nordeka”
3.     SIA „VTU Valmiera”

Kravas vai speciālā pielietojuma autoparki
1.    SIA “HAVI Logistics”
2.    SIA “Kurbads un Ko”
3.    SIA “CEMEX”

Zemāka riska autoparki
1.    AS “Latvijas Gāze”
2.    AS “Rīgas siltums”
3.    AS “Grindeks”

 „Ņemot vērā šī gada traģisko situāciju uz Latvijas ceļiem, mēs uzskatām, ka šāda veida konkurss ir nozīmīgs, lai kopīgiem spēkiem pievērstu uzmanību drošības aspektiem ceļa satiksmē. To uzņēmumu skaits, kuri domā par savu autoparku un darbiniekiem, ar katru gadu palielinās, kas nozīmē, ka arī kopējā situācija uz Latvijas ceļiem kļūt arvien labāka,” uzsver DBS apmācību direktors Artūrs Priednieks.

Konkursu vērtēja pieredzējusi žūrija - BALTA galvenais risku parakstītājs Edgars Goldmanis, DBS pārstāvis Edmunds Ozolnieks, auto eksperts Normunds Avotiņš, LR Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands, kā arī satiksmes psiholoģijas sertifikāta īpašniece, Rīgas Pedagoģijas un inovāciju vadības akadēmijas inovāciju un attīstības prorektore Daina Voita.

Kā ziņots iepriekš, 2014.gada septembrī tika izsludināta BALTA gada balva „Drošākais uzņēmuma autoparks”, kurā varēja pieteikties jebkurš uzņēmums Latvijā ar vismaz 10 automašīnu autoparku. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti visi pieteikumi, balstoties uz CSDD un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja datu analīzi, bet finālā iekļuvušos uzņēmumus konkursa žūrija apmeklēja un izvērtēja klātienē. Apkopojot visus finālā iekļuvušo uzņēmumu autoparkus, tika noteikti uzvarētāji trīs kategorijās.

Par konkursu "Drošākais uzņēmuma autoparks"

BALTA gada balvas „Drošākais uzņēmuma autoparks" konkursa mērķis ir uzlabot kopējo satiksmes drošību Latvijā, sniedzot uzņēmumiem praktisku informāciju, kā uzlabot sava autoparka pārvaldību. Pirmo reizi konkurss notika 2012.gadā.

Konkursu organizē Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA kopā ar Satiksmes ministriju un „Drošas Braukšanas Skolu”. Kā partneri konkursu atbalsta arī Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Ceļu satiksmes drošības direkcija, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija, autopārvadātāju asociācija „Latvijas auto” un ziņu portāls Delfi.lv.

Konkursa mērķis ir noskaidrot Latvijas uzņēmumus, kuros vissekmīgāk tiek veikta autoparku pārvaldīšana, kā arī palīdzēt uzņēmumiem izvērtēt iespējamos riskus, kas saistīti ar autoparku un sniegt padomus tā efektīvākā un drošākā vadīšanā, uzlabojot kopējo satiksmes drošību Latvijā.


Papildu informācija:

Anita Irbīte
BALTA komunikācijas speciāliste
Tel.: 26456444
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

Juta Krīgere
„DBS” izpilddirektore
Tel.: 29426162
E-pasts: juta.krigere@dbs.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.