Par 53% pieaudzis negadījumu skaits saistībā ar nekvalitatīvu ceļa segumu

08.03.2024

Šoziem – pērnā gada decembrī un šī gada pirmajos divos mēnešos – visbiežāk apdrošināšanas atlīdzības pieteiktas par tādiem transportlīdzekļu bojājumiem, ko izraisījusi sadursme ar citu transportlīdzekli, uzbraukšana objektam un vējstiklu bojājumi. Katrā no šiem trim negadījumu veidiem sabojāti vairāk nekā 1000 transportlīdzekļu. Salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn, visizplatītāko apdrošināšanas atlīdzību iemeslu tops nav mainījies, taču izmaksāto atlīdzību summa ir par 24% vairāk nekā pagājušajā gadā. Jāpiezīmē, ka šoziem visvairāk – par 53% – pieaudzis tādu negadījumu skaits, kuru cēlonis ir nekvalitatīvs ceļa segums, bet par 18% – sadursme ar citu transportlīdzekli.

Tomēr tie nebūt nav vienīgie iemesli, kāpēc automašīnu īpašniekiem nācies vērsties pie apdrošinātājiem. Piemēram, šī gada janvārī gaisa temperatūra ļoti strauji mainījās, un tas ievērojami ietekmējis ceļu seguma kvalitāti, ko var labi redzēt lielajā bojāto riepu un disku skaita pieaugumā.

“Skaidrs, ka ziema nav pats jaukākais laiks izbraucienam ar auto, un ir saprotama autovadītāju atvieglojuma sajūta, iestājoties labākam laikam, un arī nepacietība, cerot uz drīzu pavasari. Tomēr es ieteiktu nesteigties ar pāreju uz vasaras riepām, jo gaisa temperatūra rīta stundās vēl ilgi var būt zemāka par 0 grādiem, tādējādi braukšanas apstākļi vairāk līdzināsies ziemai. Tāpat jāatceras, ka pavasaris ir laiks, kad dalību satiksmē atsāk tie, kas ziemā ar auto nebrauc, tāpēc jāņem vērā, ka ne visiem autovadītājiem šajā laikā ir vienādas braukšanas iemaņas – daļai tās ir jāatgūst,” atgādina BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks.

Lai pavasarī auto labi ripotu un braukšana būtu droša, eksperti iesaka veikt rūpīgu transportlīdzekļa tīrīšanu, īpašu uzmanību pievēršot tā apakšai, lai atbrīvotu to no sāls, kas pa ziemu tur varētu būt sakrājies. Tāpat jāatceras, ka pavasaris ir spožas saules un slapju brauktuvju kombinācija, kas liek biežāk tīrīt vējstiklu, tāpēc jārūpējas, lai pietiktu logu skalojamā šķidruma un lai logu tīrāmās slotiņas nebūtu nodilušas un spētu pilnvērtīgi veikt tām paredzēto uzdevumu.

 

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2022. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 144,6 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 19 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. Plašāka informācija internetā: www.balta.lv

un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

Toms Sadovskis

AAS BALTA

komunikācijas vadītājs

Tel. +371 26 11 47 85

E-pasts: toms.sadovskis@balta.lv

 

Janīna Biteniece

Deep White

projektu vadītāja

Tel. +371 26 70 63 61

E-pasts: janina@deepwhite.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.