Plūdi Ogrē atkāpjas, bet cietušajiem un apdrošinātājiem darbs tikai sākas

30.10.2015

Šonedēļ daudzviet Latvijā lietavu dēļ izteikti pacēlās ūdens līmenis upēs. Ogrē pat tika izsludināta ārkārtas situācija. Līdzās aktīvam Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbam cietušajos īpašumos strādāja arī Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA speciālisti. Kā liecina BALTA zvanu centra informācija, šīs nedēļas laikā saņemti 14 pieteikumi par gadījumiem, kad, paaugstinoties un pārplūstot upēm Ogres apkaimē, applūdušas vairākas dzīvojamās ēkas, garāžas un vasarnīcas.

„Tradicionāli Ogres reģiona iedzīvotāji ar plūdiem un paliem saskaras pavasarī, taču šogad ūdens līmenis upēs lietavu dēļ strauji pacēlās arī rudenī. Vēl nesenā atmiņā ogrēniešiem visticamāk ir 2013.gada pavasaris, kad plūdi un pali bija īpaši spēcīgi un kad saviem klientiem atlīdzinājām stihijas radītos zaudējumus teju 280 000 eiro (200 000 latu) apmērā,” atceras BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Apdrošinātāja BALTA zvanu centrs šīs nedēļas laikā ir saņēmis 14 atlīdzību pieteikumus par īpašumam nodarītajiem zaudējumiem ūdens līmeņa svārstību dēļ. Lielākā daļa saņemto pieteikumu liecina, ka vislielākos bojājumus ir radījusi Urgas upes pārplūšana, taču ir saņemts arī pieteikums par negadījumu, kas radies, pārplūstot Mazās Juglas upei. Visvairāk pieteikumu BALTA saņēmusi par dzīvojamo ēku, garāžu un vasarnīcu applūšanu Ogres apkaimē. Pašreizējo negadījumu ekspertīze liecina, ka pāris no plūdu izraisītajiem negadījumiem ir radušies gruntsūdeņu dēļ, taču pārējie gadījumi ir dabas stihijas izraisīti. Kā secina BALTA eksperti, šobrīd ir vēl pāragri spriest par nodarīto zaudējumu apjomiem, jo dažos īpašumos vēl turas gana augsts ūdens līmenis un turpina savus posta darbus.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 11 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

„Balta” ietilpst „PZU Grupā”, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2013.gadā „PZU Grupa” apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,98 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.


Papildu informācija:
Anita Irbīte
BALTA komunikācijas speciāliste
Tel.: 2 6372678
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

 

 

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Ja noticis negadījums, izsauc palīdzību uz ceļa spiežot šeit.
  Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsi pieteikt arī zvanot 675 333 75

  *Pārliecinies, ka Tavā auto apdrošināšanas polisē ir iekļauts risks “Palīdzība uz ceļa”.