Sākusies autozagļu „ražīgākā” sezona, pieaug zādzību skaits

30.10.2015

Ziemas tumšais periods ir vislabākais „pļaujas laiks” autozagļiem, kuriem paveras arvien vairāk iespēju pastrādāt ieplānoto zādzību nepamanītiem. Kā rāda Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA statistika, pagājušā gada tumšajā periodā no oktobra līdz martam, salīdzinot ar gada gaišajiem mēnešiem, automašīnu zādzību skaits pieauga par 50%. Šķiet, ka šī tendence nemainīsies arī šogad, jo oktobrī, salīdzinot ar septembri, jau ir novērojams izteikts automašīnu zādzību skaita pieaugums (150%). Turklāt BALTA drošības dienesta operatīvā informācija liecina, ka pēdējā laikā zagļi, izmantojot modernās tehnoloģijas, īpaši pievērsušies to auto zādzībām, kuri aprīkoti ar tā saukto „Keyless Go” iedarbināšanas sistēmu.

Kā rāda apdrošinātāja BALTA statistika, kopējā situācija auto zādzībās nav iepriecinoša – lai gan, salīdzinot šī un pagājušā gada periodu no janvāra līdz oktobrim, automašīnu zādzību skaits ir samazinājies par 17%, būtiski pieaudzis luksus klases automašīnu, kas aprīkotas ar tā saukto „Keyless Go”, zādzību skaits. BALTA drošības dienesta speciālisti novērojuši, ka zagļu „darbarīki” kļuvuši daudz profesionālāki - pateicoties „Keyless Go” iedarbināšanas sistēmai un tās uzlaušanai, ir iespējams nozagt automašīnu pāris minūšu laikā. „Keyless Go” ir vispārējs apzīmējums sistēmai, kas autovadītājam ļauj komfortabli iekļūt automašīnas salonā un iedarbināt motoru ar automašīnas panelī integrētu start/stop pogu, neizņemot automašīnas aizdedzes atslēgas un/vai signalizācijas pultis no lietotāja kabatas vai somiņas.

Tāpat kā pērn, sākoties rudenīgajam un tumšajam laikam, atsākusies zagļu „ražīgākā” sezona - salīdzinot šī gada septembra un oktobra zādzību skaitu, novērojams 150% pieaugums. Visvairāk automašīnas zog no teritorijām, kas nav noslēgtas pa perimetru, piemēram, daudzstāvu māju pagalmos vai uz ielas pie privātmājām, ja automašīna novietota ārpus žoga.

„Kā rāda BALTA statistika, šis gads daudziem automašīnu īpašniekiem nav bijis ļoti veiksmīgs. Balstoties uz mūsu drošības dienesta speciālistu noskaidroto informāciju, mūsdienās tehnoloģiju attīstība ir jūtama visās sfērās – diemžēl arī auto zādzībās. Šogad Latvijā ir parādījušies auto zādzību profesionāļi, kas spēj atlauzt ar „Keyless Go” iedarbināšanas sistēmu aprīkotas automašīnas un nozagt tās pāris minūšu laikā. Turklāt tie ir gadījumi, kas piemeklējuši ne tikai BALTA, bet arī citu apdrošinātāju klientus. Tāpēc īpaši šajā tumšajā laikā spēkratu īpašniekiem ieteicams būt uzmanīgiem un padomāt par savu auto un tā drošu novietošanu,” iesaka BALTA drošības dienesta vadītājs Egīls Sīlis-Jaunsīlis.

Kā apgalvo E.Sīlis-Jaunsīlis, mūsdienās ir attīstījusies arī automašīnu uzlaušanas tehnika. Automašīnu zagļi ar pārvietojamu aparatūru planšetdatora izmērā noskenē un pārtver ar „Keyless Go” sistēmu aprīkotās automašīnas atslēgšanas un iedarbināšanas pults signālu, lai pēc tam dotos pie iekārotās automašīnas, netraucēti to attālināti atvērtu, iekāptu un, nospiežot iedarbināšanas pogu, aizbrauktu. Izraudzītais upuris visdrīzāk pat šo procesu nepamanīs, kaut gan pults atrodas automašīnas lietotāja mājā vai kabatā, jo zagļiem pieejamā aparatūra spēj noskenēt pulti kaut caur mājas sienu.

„Tiklīdz uzzinājām par šo jauno auto zādzības metodi, brīdinājām klientus, kuru automašīnas varētu būt riska zonā. Pateicoties kopīgi rastajiem drošības risinājumiem, jau šobrīd esam pasargajuši daudzus klientus no nevajadzīgām galvas sāpēm,” norāda E.Sīlis-Jaunsīlis.

Apkopojot BALTA reģistrētos pieteikumus par nozagtiem auto, nākas secināt, ka visbiežāk tiek zagtas Toyota „Land Cruiser” un „BMW” markas automašīnas. Tāpat zagļu iekārotas ir arī „Lexus”, „Mercedes”, Volkswagen” un „Audi” markas automašīnas. Papildu drošībai un signalizācijai būtu jāpievērš uzmanība to spēkratu īpašniekiem, kuriem auto ir ierīkota „Keyless Go” sistēma – Toyota „Land Cruiser”, „BMW” 5.sērijas „X5” un „X6”, „Audi” „Q5”, „Land Rover” un „Range Rover”, „Lexus” „GS” un „RX”, „Mercedes” „GL”, „ML” un „S” klase.

Lai parūpētos par savas automašīnas drošību, apdrošinātājs BALTA iesaka:

 •  Automašīnu centieties nenovietot tumšās, neapdzīvotās un nepārredzamās vietās, kā arī naktī uz ielas;Vislabāk automašīnu novietojiet garāžās, privātās sētās vai sargu pārraudzītās autostāvvietās;
 • Aprīkojiet savu automašīnu ar profesionālu signalizācijas sistēmu;
 • Ja Jūsu automašīnai ir „Keyless Go” iedarbināšanas funkcija, tad pavisam noteikti iebūvējiet automašīnā papildu pretaizdzīšanas sistēmas, kas:
  1. neļauj/aizkavē auto iedarbināšanu bez atslēgas – pie tādām pieder atsevišķi uzstādāmi bezkontakta imobilaizeri (piemēram, „Skybrake”) vai slepenie slēdži;|
  2. dod iespēju atrast jau nozagtu transportlīdzekli – to iespējams izdarīt ar radiomeklēšanas sistēmām (piemēram, „Sherlog”, „Trackguard”).
 • Papildus signalizāciju sistēmas uzstādīšanai ieteicams apdrošināt savu automašīnu, lai spēkrata zādzības gadījumā īpašnieks saņemtu atlīdzību.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 11 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

„Balta” ietilpst „PZU Grupā”, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2013.gadā „PZU Grupa” apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,98 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Linda Liekniņa
Stratēģiskā mārketinga un klientu direktora p.i.
Tel.: 2 9339426
E-pasts: linda.lieknina@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.