Vakardienas vētra Latviju plosījusi vairāk nekā Lietuvu un Igauniju

30.10.2013

Nesen Eiropā piedzīvotā vētra „Kristiāns”, kas līdz Latvijai atnesa spēcīgas vēja brāzmas, nav gājusi secen arī mūsu kaimiņiem. Kā ziņo Latvijā lielākā apdrošinātāja BALTA (RSA Grupa) kolēģi no māsas kompānijām Lietuvā un Igaunijā, arī tur vētra nodarījusi postījumus īpašumiem, taču tie ir mazāk nozīmīgi kā Latvijā.

BALTA māsas kompānijas Lietuvā „Lietuvos Draudimas” pārstāvji ziņoja, ka par vētras postījumiem vakardien līdz pusdienlaikam saņēmuši 28 atlīdzību pieteikumus, taču eksperti prognozē, ka pieteikumi vēl tiks reģistrēti un to skaits var sasniegt 100. Zaudējumu atlīdzināšanai pašlaik rezervēti 24 000 litu jeb teju 5000 latu. Tie visticamāk nepārsniegs 200 000 litu jeb 40 800 latu.

Arī Igaunijas apdrošinātāja „RSA Kindlustus” speciālisti vakar par vētras postījumiem saņēma 19 atlīdzību pieteikumus – septiņos gadījumos bija cietušas juridiskām personām piederošās ēkas, astoņos gadījumos – privātīpašums, savukārt četri atlīdzību pieteikumi tika saņemti par auto bojājumiem. Igaunijas speciālisti prognozēja, ka pieteikumi vēl tiks saņemti, tāpēc visticamāk to skaits tuvākajās dienās vismaz dubultosies.

Savukārt BALTA kolēģi Polijā ziņoja, ka viņus vētra ir saudzējusi. Arī turpmāko pāris dienu prognozes ziņo par labvēlīgiem laika apstākļiem.

Jau ziņots, ka BALTA klienti aktīvi piesaka vētras postījumus gan auto, gan ēkām un citam īpašumam. Līdz otrdienas rītam BALTA ir saņēmusi jau 102 pieteikumus, atlīdzībām rezervējot 73 000 latu. Pieteikumi ienāca no visas Latvijas, mazliet mazāk no Latgales puses. Eksperti prognozēja, ka šī bija viena no spēcīgākajām vētrām, tās radīto zaudējumu atlīdzināšanai klientiem BALTA visticamāk izmaksās vairāk nekā 100 000 latu. Pēc speciālistu novērojumiem, dabas stihijas un vētras Latvijā kļūst arvien biežākas, un BALTA katru gadu klientiem atlīdzina ievērojamas summas par vētru nodarītajiem postījumiem. Piemēram, pērn tie bija 110 000 latu, bet 2011. un 2010.gadā - attiecīgi 206 000 un 200 000 latu.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 10 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

BALTA ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 23 tūkstoši darbinieku. 2012.gadā tā apdrošināšanas prēmijās parakstīja 8,4 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.

Papildu informācija:

Ilze Rassa
BALTA Komunikācijas vadītāja
Tel.: 2 6456444
E-pasts: ilze.rassa@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.