Zagļi iekāro jebkuru speciālo tehniku, izņemot ceļa ruļļus

17.05.2013

Kā liecina Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA grupa) dati un speciālistu novērojumi, profesionāli zagļi ne tikai veikli nozog jaunākos un dārgākos auto, bet pavisam nemanīti var aizbraukt lielāka vai mazāka izmēra speciālo tehniku. Ar nelielu humora piedevu BALTA drošības speciālisti atzīst, ka viņu pieredzē vienīgie spēkrati, kas zagļiem nav tīkami un ar ko būtu grūti ātri pamest nozieguma vietu, ir smagnējie ceļa ruļļi.

Kā rāda BALTA statistika, no zagļiem cieš ne tikai lauksaimnieki, bet arī ceļu būvnieki, remontētāji, celtniecības un mežizstrādes uzņēmumi. Apdrošinātāja pieredzē klientiem ir nozagti ekskavatori, kvadracikli, dažāda veida traktori un cita speciālā tehnika.

BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis skaidro: „Ar speciālās tehnikas zādzībām nodarbojas tie paši organizētie grupējumi, kas zog automašīnas un kuriem ir savi realizācijas kanāli un glabāšanas vietas. Atšķirība ir tā, ka nozagt speciālo tehniku, kas nav aprīkota ar papildu drošības ierīcēm, ir apmēram par deviņdesmit procentiem vieglāk nekā „Audi”, „BMW” vai citu jaunāko auto, jo dažkārt atsevišķiem speciālās tehnikas zīmoliem vienāda modeļa traktoriem der viena un tā pati atslēga. Taču situāciju sarežģī spēkrata slēpšana, kas prasa lielas telpas vai piemērotu teritoriju, kā arī legalizācija, jo zādzību intensitāte pieaug atkarībā no tehnikas pieprasījuma melnajā tirgū.”

Tāpat Ingus Savickis skaidro, ka tā sauktajos treknajos gados būvdarbi notika daudz intensīvāk un dažāda speciālā tehnika ārpus darba laika atradās viegli pieejamās vietās, piemēram, pie benzīntankiem vai būvobjektiem. Tāpēc traktori, iekrāvēji, ekskavatori un cita tehnika arī tika zagti biežāk. Neparastākie gadījumi saistībā ar speciālo tehniku ir saistīti ar tās īri, kad zaglis ir nolēmis to piesavināties, vispirms izīrējot un pēc tam neatdodot saimniekiem. Šādus gadījumus vairāk piedzīvoja Skandināvijas valstis, kur tika izīrēti, piemēram, ceļamkrāni pusmiljona eiro vērtībā, bet vēlāk Latvija kalpoja par zagtās tehnikas tranzītvalsti uz austrumiem.

BALTA dati rāda, ka šogad zādzības skārušas meža un celtniecības uzņēmumus, piemēram, mežā darbu laikā tikuši nozagti traktori, un no norobežota stāvlaukuma aizbraukta speciālā celtniecības tehnika. Pērn BALTA klientiem – lauksaimniekiem nozagti arī trīs traktori. Divi no tiem bijuši dārgie „John Deere” traktori, kuru vērtība tirgū var sasniegt vairākus desmitus tūkstošu latu. Kopumā pēdējo piecu gadu laikā, neskaitot 2013.gadu, BALTA klientiem par speciālās tehnikas zādzībām atlīdzinājusi zaudējumus 168 760 latu vērtībā.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 10 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

BALTA ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā aptuveni 23 tūkstoši darbinieku. 2012.gadā tā apdrošināšanas prēmijās parakstīja 8,4 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.

Papildu informācija:

Ilze Rassa
BALTA Komunikācijas vadītāja
Tel.: 2 6456444
E-pasts: ilze.rassa@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.