Aptieciņa mājdzīvniekam: kāpēc svarīga, un ko tajā glabāt?

02.08.2023

Aptieciņa mājas mīlulim – ko sarūpēt un ko “aizņemties” no cilvēkiem paredzētiem medikamentiem

Mājas aptieciņa mājdzīvniekam būs lielisks palīgs brīžos, kad četrkājainajam draugam nepieciešama tūlītēja pirmā palīdzība. Laikus sarūpēts un vienkopus uzglabāts, viss nepieciešamais ļaus pilnvērtīgi pievērsties rūpēm par dzīvnieku tā vietā, lai to krīzes brīdī paniski meklētu.

“Mājas aptieciņā noteikti vajadzētu atrasties visam, kas paredzēts brūču apkopei: dezinfekcijas līdzeklim, pārsējiem, marles tamponiem; tāpat noderēs arī bezrecepšu medikamenti pret caureju, ērču izņemšanas pincete vai āķis. Aptieciņā var atrasties arī digitālais termometrs, aukstuma elements, nagu knaiblītes, ausu un acu tīrīšanas līdzekļi un speciālās mitrās salvetes kroku tīrīšanai,” stāsta Madara Lāce, klīnikas “Pet City Candera” galvenā veterinārārste un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Mazo dzīvnieku veterinārās klīnikas veterinārārste

Mājdzīvnieki ārkārtējās situācijās var lietot arī atsevišķus medikamentus no cilvēka mājas aptieciņas, tāpēc būtu svarīgi parūpēties, lai tie būtu pieejami ja ne abās, tad vismaz vienā no aptieciņām. “No cilvēku medikamentiem dzīvniekiem var dot antihistamīnus pret alerģisku reakciju, No-Spa pie vēdera sāpēm, dažus pretcaurejas medikamentus – silīcija gelu, aktivēto ogli, Sorbex, Smecta. Tomēr pirms jebkādu medikamentu lietošanas ieteicams sazināties ar klīniku par to, vai medikaments nav toksisks, un kādu devu lietot,” aicina veterinārārste.

Veterinārie izdevumi – vairākos simtos eiro

Preventīvas rūpes par mājdzīvnieku ir jo īpaši svarīgas, lai ne vien maksimāli pasargātu savu mīluli no iespējamiem veselības sarežģījumiem, bet arī justos droši un pasargāti, ja kas tiešām atgadījies. Šī gada pirmajos sešos mēnešos BALTA saņemti 400 atlīdzību pieteikumi par dzīvnieku veselības problēmām un izmaksāto atlīdzību apjoms sasniedzis vairāk nekā 40 000 eiro. Atlīdzību pieteikumiem mēdz būt visdažādākie iemesli – no sagrieztām ķepām līdz pat dzemdību komplikācijām, bet visbiežāk neparedzētus veterinārmedicīniskos izdevumus sagādā saindēšanās, plaušu slimības, acu un ausu iekaisumi, dažādas traumas, mežģījumi, kukaiņu kodumi un apēsti svešķermeņi.

“Līdz šim lielāko atlīdzību  BALTA izmaksājusi 1500 eiro apmērā par bojāgājušu vācu aitu suni, taču naudā nav iespējams atmaksāt sirdssāpes par mīluļa zaudējumu. Atlīdzības par veterinārajiem izdevumiem var sasniegt vairākus simtus eiro, taču, caurskatot pieteikumus, redzam, ka ir bijuši gadījumi, kad ārstēšanas izmaksas pārsniegušas pat 1000 eiro. Tā gadījies kāda mīluļa īpašniekam, kura dzīvnieku nācās operēt plīsušu krustenisko saišu dēļ. Redzot pieaugošās ārstēšanas summas, pēdējā laikā apdrošinātāji palielina limitu veterinārajiem izdevumiem, kas klientam nodrošina “mīkstāku” drošības spilvenu, piedzīvojot neparedzēti lielus tēriņus par dzīvnieka veselību,” stāsta BALTA Privātā īpašuma un speciālo produktu vadības pārvaldes vadītājs Armands Lagons.  

BALTA mājdzīvnieku apdrošināšanu piedāvā jau vairāk nekā 15 gadus, taču tieši pēdējo trīs gadu laikā tā piedzīvojusi vislielāko izaugsmi. “Jāsaka, ka šobrīd tikai speram pirmos soļus Rietumeiropas virzienā. Pēc mūsu aplēsēm Latvijā ir apdrošināti vien 2,5% no visiem reģistrētajiem suņiem un kaķiem. Mūsu kaimiņiem Igaunijā šis rādītājs jau tuvojas 7,5%, savukārt Lielbritānija uzlikusi augstu latiņu ar 60%. BALTA novērojumi liecina, ka visbiežāk tiek apdrošināti suņi, veidojot 80% no mūsu portfeļa,” atklāj Armands Lagons.

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA
Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2022. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 144,6 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 19 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. Plašāka informācija internetā: www.balta.lv
un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Līna Barkovska

AAS BALTA

komunikācijas vadītāja

E-pasts: lina.barkovska@balta.lv

Ligita Mieze

Deep White

projektu vadītāja

E-pasts: ligita@deepwhite.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.