Janvārī par 65% palielinājies izsaukumu skaits pēc palīdzības uz ceļa

09.02.2024

Šī gada janvārī saņemti 1205 izsaukumi no autovadītājiem, kuri nonākuši grūtībās uz ceļa transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa dēļ, kas ir teju par 65% vairāk nekā iepriekšējā gada pirmajā mēnesī. Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati liecina, ka visbiežāk iemesli šādām ķibelēm ir bijuši akumulatora darbības traucējumi un bojātas riepas.

“Auto problēmas paliek nemainīgas – elektronikas, bremžu sistēmas, riteņu un riepu bojājumi, kuru dēļ vadītāji nespēj turpināt ceļu bez tehniskā atbalsta. Taču šogad janvārī pieteikto gadījumu skaits palīdzībai uz ceļa ievērojami pārsniedzis pagājušā janvāra radītājus – par gandrīz 65% – un veidojis teju vienu piektdaļu no visiem 2023. gada izsaukumiem uz ceļa,” dalās BALTA Transporta produktu un risku pārvaldes parakstīšanas vadītājs Kristaps Liecinieks, norādot, ka viena no galvenajām autovadītāju ‘galvassāpēm’ šogad ir bijusi tukšs akumulators, kas ir skaidrojams ar ziemas pirmajā mēnesī piedzīvotiem lielajiem mīnusiem.

Autovadītājiem uz ceļa tika sniegta dažāda veida palīdzība: sākot ar konsultācijām un spēkrata izvilkšanu no sniega līdz tehnisko kļūmju novēršanai auto elektronikā un evakuēšanas pakalpojumu sniegšanai.

“Izsaukumu skaita pieaugums liecina arī par to, ka šis pakalpojums iegūst arvien lielāku popularitāti KASKO klientu vidū, jo neviena automašīna nav pasargāta no likstām, ko var sagādāt ārējie apstākļi,” norāda BALTA eksperts, kā piemēru minot spēkrata evakuēšanu 265 kilometrus no Krāslavas līdz Rīgai. Bez attiecīgā apdrošināšanas seguma šāds pakalpojums auto īpašniekam izmaksātu pāri 700 eiro, jo būtu jāsedz gan evakuatora izsaukums un auto nogāde uz remontdarbnīcu, gan arī evakuatora atpakaļceļa mērošanu. 

Lai ziemas apstākļos braukšana būtu droša un auto nepieviltu, BALTA aicina:

 • pārbaudīt akumulatora uzlādi, it īpaši, ja tas jau ir pāris gadus vecs vai ja ikdienā parasti ir mērotas īsas distances,
 • pārbaudīt, vai ziemas riepas nav nodilušas un to protektora dziļums nav mazāks par 4 mm,
 • negaidot nokrišņus, pārliecināties par vējstikla slotiņu funkcionalitāti – labi tīra un neatstāj svītras uz loga,
 • lietot ziemas apstākļiem atbilstošu, nesasalstošu logu šķidrumu,
 • veikt visu gaismu darbības pārbaudi – vai tās ir pareizi noregulētās un pilda savu funkciju ceļa un apmales apgaismošanā, nevis pretimbraucēja apžilbināšanā.

Ja nu tomēr ir atgadījusies ķibele uz ceļa, BALTA eksperts aicina pieteikt palīdzību uz ceļa, izmantojot interneta lietotni, nevis zvanīt, kas samazina reaģēšanas un līdz ar to arī palīdzības gaidīšanas laiku.

 

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2023. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 87 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 19 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. Plašāka informācija internetā: www.balta.lv

un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

 

Toms Sadovskis

AAS BALTA

komunikācijas vadītājs

Tel. +371 26 11 47 85

E-pasts: toms.sadovskis@balta.lv

 

Janīna Biteniece

Deep White

projektu vadītāja

Tel. +371 26 70 63 61

E-pasts: janina@deepwhite.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.