Prakses iespējas

Ar ko sākas un turpinās panākumi? Ar mērķi!

Ja Tavs mērķis ir kļūt par nozares speciālistu, veidojot karjeru starptautiskā uzņēmumā, tad BALTA var būt Tavs pirmais solis ceļā uz to.
Mēs, BALTA komanda, apzināmies pieredzes vērtību, tāpēc labprāt palīdzēsim to iegūt arī Tev.

Ja esi uzrādījis izcilu sniegumu studijās, esi mērķtiecīgs, enerģisks, drosmīgs, precīzs, atbildīgs un vēlies savas teorētiskās zināšanas papildināt ar praktiskām iemaņām un starptautiska uzņēmuma pieredzi, piesakies praksei vismaz 2 mēnešu garumā!

Mēs labprāt sadarbosimies ar Tevi, ja savu karjeru vēlies veidot kādā no šīm jomām:

 • pārdošana;
 • mārketings;
 • komunikācija;
 • personālvadība;
 • risku parakstīšana un apdrošināšanas produkti;
 • informācijas tehnoloģijas;
 • finanses;
 • apdrošināšanas atlīdzības;
 • jurisprudence;
 • analītika u.c.

Ja vēlies savu profesionālo izaugsmi sākt kopā ar mums, sūti savu CV un pieteikuma vēstuli uz e-pastu darbs@balta.lv.
Mēs ticam Taviem spēkiem, jo katrs no mums ir bijis savas karjeras sākumposmā!

Paldies jau iepriekš! Gaidīšu Tavu ziņu!


Praktikantu stāsti

Vitālijs Jermakovs, Banku augstskolas bakalaura programmas “Risku vadība un apdrošināšana” 3. kursa students

Jau kopš 11. klases vienmēr esmu sapņojis, ka saistīšu savu karjeru ar kādu no ekonomikas nozarēm, un brīdī, kad stājos augstskolā, mani ļoti saistīja tieši kursa nosaukuma pirmā daļa – “risku vadība”. Manā priekšstatā risku vadītājs – tas ir pieredzējis speciālists, kas spēj vadīt vai konsultēt kompāniju krīzes situācijās, kā arī būt labs padomdevējs ikdienas situācijās. 2. kursā iepazinos ar apdrošināšanas specifiku un uzstādīju mērķi izaicināt sevi tieši šajā jomā.
Augstskolā tika organizēti semināri, piedaloties dažādiem apdrošināšanas nozares speciālistiem. No tiem visatsaucīgākā vienmēr bijusi BALTA. Vēlāk, meklējot studiju programmai atbilstošu prakses vietu, tiku aicināts pievienoties BALTA risku parakstīšanas nodaļai. Šis laiks BALTA komandā neapšaubāmi ir bijis vērtīgs, jo esmu pilnveidojis savas prasmes, vairojis zināšanas, stiprinājis atsevišķas rakstura īpašības un būtiski mainījis savu priekšstatu par apdrošināšanu – no stereotipa par apdrošināšanu kā bezgalīgu ofisa tipa darbu ar nebeidzamām dokumentu kaudzēm uz reālu izpratni, ka tā ir industrija, kas pārvērš riskus jeb nenoteiktību par prognozējamiem notikumiem, balstoties uz vēsturiski noteiktiem principiem. Apdrošināšana patiesībā ir ļoti dinamiska industrija, kas skar visas sadzīves jomas, pastāvīgi ejot līdzi pasaulē notiekošam inovācijām.
Prakses laikā esmu attīstījis prasmes, kas ļauj strādāt efektīvi un produktīvi. Operativitāte un orientēšanās uz rezultātu reālajā dzīvē bieži vien ir vērtīgāka nekā visas iespējamās informācijas izzināšana un simtprocentīgi ticama rezultāta iegūšana. Turklāt apzinos, ka prasmes var apgūt, tikai un vienīgi darot. Nav jābaidās uzņemties atbildību veikt jaunus un vēl nezināmus darbus, pretējā gadījumā riskējam neuzzināt neko. Savukārt, neapstājoties, ejot soli pa solim uz priekšu nezināmā virzienā, gribot negribot iemācīsimies kaut ko jaunu un pārbaudīsim savu spēju robežas. Līdz ar praksi BALTA komandā esmu apņēmības pilns turpināt mācības, pilnveidot projektu vadības prasmes un iekarot apdrošināšanas industriju ar jauniem risinājumiem!

Lāsma Sestule, Aalborgas Universitātes (Dānija) Kultūras, Komunikācijas un Globalizācijas ar specializāciju Patēriņā un Mārketinga komunikācijā maģistra programmas studente

Par spīti tam, ka skolas gados mācības galvenokārt bija saistītas ar mākslas, kultūras un valodu novirzieniem, man vienmēr ir gribējies būt biznesā. Tā kā matemātika nebija mans mīļākais mācību priekšmets, tad karjera mārketingā šķita radoša, interesanta un loģiska alternatīva, jo manā skatījumā mārketings apvieno radošo un biznesa nozari. Tas, ka uz prakses laiku nokļuvu BALTA mārketinga komandā, bija mirkļa sakritība, kas izvērtusies lieliskā pieredzē. Apskatīju prakses vietas dažādās Eiropas pilsētās un nolēmu, ka Latviju braukšu tad, ja būs piedāvājums no patiešām labas kompānijas ar reputāciju un pieredzi kā labs pamats tālākajai karjerai. Ieraugot, ka BALTA meklē Mārketinga praktikantu, nodomāju, ka jāpamēģina - ja būs tad būs. Un bija! Viss notika tik ātri un likās, ka tam visam tā vienkārši bija jābūt. Sajūta, ka BALTA mani patiešām vēlējās savā komandā, bija viens no lielākajiem stimuliem teikt “jā”. Tas, ka manu pieredzi un izglītību novērtē, bija atšķirīgs faktors no lielajām Eiropas kompānijām, kur es justos kā viena no tūkstoša. Savukārt te es jutos kā daļa no komandas jau no pašas pirmās dienas.
No sākuma apdrošināšanas industrija mani mazliet biedēja - būs “kā bankā” - viss pēc standarta un turoties rāmjos. Bet tā nav! Katru dienu uzdevumi ir ļoti dažādi -  sākot no darba pie kampaņām un beidzot ar sponsorēšanas aktivizāciju. Prakses ietvaros esmu piedalījusies dažādos pasākumos, satikusi daudz interesantu un Latvijas kultūrā zināmu cilvēku, redzējusi, kā norit darbs ar lielajām aģentūrām, izpratusi, kā un kāpēc tiek pieņemti lēmumi. Tik daudz pieredzes vien 3 mēnešu laikā - kas var būt labāks par to, jo īpaši jaunam mārketinga entuziastam! Protams, neiztikt arī bez darba ar papīriem, bet tagad zinu, ka tā ir arī pieredzējušu profesionāļu ikdienas sastāvdaļa.
Man gandarījumu sniedz sajūta, ka man uzticas - jūtu, ka atbildība aug, kas ir ļoti patīkami un iedrošinoši. Lai arī darbu ir aizvien vairāk, es jūtu, ka uzņēmumā ciena darba un privātās dzīves līdzsvaru. Turklāt ar komandu vienmēr atrodam laiku kopā iedzert kafiju un parunāt par lietām, kas nav tikai ar darbu saistītas. Pavisam noteikti varu teikt, ka pēc prakses noslēguma būšu guvusi reālu pieredzi mārketingā - lēmumu pieņemšanu, analizēšanu, pasākumu organizēšanu, komunikāciju, radošo un racionālo domāšanu, laika plānošanu. Turklāt kolēģi vienmēr ir gatavi palīdzēt un izskaidrot, ja rodas jautājumi. Tas, ka komanda uzklausa manu viedokli un idejas, man kā jaunam profesionālim dod pašpārliecinātību par manām spējām un zināšanām. Zinu, ka prakse BALTA būs ielikusi lielisku pamatu manai turpmākajai karjerai, tāpēc nākotnē skatos ar lielām cerībām – šobrīd esmu enerģijas un entuziasma pilna un vēlos to izmantot!

Uldis Kārlis Kubliņš, Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes bakalaura programmas “Matemātiķis – statistiķis” 4. kursa students

Studēt statistiku izvēlējos, jo vidusskolas laikā labi padevās matemātika un LU piedāvātā programma bija visatbilstošākā manām turpmākajām mācību vēlmēm. Iegūtās statistikas zināšanas varu pielietot datu analīzē, tāpēc, meklējot prakses vietu, izvērtēju iespējas, kur varētu iegūt jaunas zināšanas, kā arī spētu pielietot studiju laikā iegūtās prasmes.
Pirmo reizi iedomājos par prakses pavadīšanu BALTA, redzot internetā sludinājumu, ka tiek meklēti praktikanti. Ņemot vērā, ka BALTA ir lielākais apdrošinātājs Latvijā, kā arī studiju laikā vienu mācību priekšmetu pasniedza BALTA finanšu direktora vietniece, nolēmu, ka būtu lietderīgi pieteikties uz praktikanta vietu. Prakses intervija bija veiksmīga un tiku pieņemts.
Lai gan prakses sākums nebija viegls, jo zināšanas par apdrošināšanas nozari bija minimālas, kolēģi bija saprotoši, pretimnākoši un atbildēja uz man neskaidrajiem jautājumiem, līdz ar to varu teikt, ka praksē veicas labi! Galvenais ieguvums ir sapratne par to, kā reāli notiek datu apstrāde un iegūtās informācijas izmantošana. Bieži nācies dzirdēt, ka datu analīzē 80% darba veido datu sagatavošana, organizēšana, tīrīšana, kamēr tikai 20% ir datu analīze, modelēšana. Studiju laikā tiek padziļināti apskatīti tieši tie 20%, bet prakses laikā esmu ieguvis zināšanas par pārējiem 80%. Pirms prakses uzsākšanas nezināju, kā funkcionē apdrošināšanas uzņēmums. Tagad esmu ieguvis izpratni par to, cik svarīgi ir nepārtraukti iegūt jaunas zināšanas, jo gan apdrošināšanas nozare, gan datu analītika nepārtraukti attīstās un mainās.
Par nākotnes plāniem gan vēl pāragri domāt, jo no sākuma jāpabeidz bakalaura studijas. Visdrīzāk turpināšu iesākto - studēšu maģistra programmā.

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.