Biežāk uzdotie jautājumi par OCTA polisi

Kad stājas spēkā OCTA polise?

OCTA polise stājas spēkā, tiklīdz Tu to esi iegādājies (veicis apmaksu) vai pulksten 00.00 tajā datumā, kas ir norādīts kā OCTA polises spēkā stāšanās datums.

Kā notiek atlīdzības saņemšana pēc ceļu satiksmes negadījuma?

Ja Tavs transportlīdzeklis ir cietis ceļu satiksmes negadījumā, kurā ir vainojams trešās personas vadīts transportlīdzeklis, un Tavā OCTA polisē ir atzīme par papildrisku “Atlīdzība pie sava apdrošinātāja”, Tu droši vari pieteikt negadījumu BALTA, zvanot pa tālruni 67 533 375. Ar detalizētu informāciju par atlīdzības pieteikšanu un saņemšanu vari iepazīties OCTA likumā.

Vai pastāv risks, ka, nepilnīgi vai nepareizi aizpildot saskaņoto paziņojumu, es nesaņemšu atlīdzību?

Ja Tavs transportlīdzeklis ir cietis ceļu satiksmes negadījumā, atlīdzība no vainīgā OCTA apdrošinātāja Tev ir jāsaņem jebkurā gadījumā. Tomēr neprecīzi aizpildīts saskaņotais paziņojums var aizkavēt atlīdzības saņemšanu, tādēļ neskaidrību gadījumā mēs aicinām Tevi sazināties ar BALTA speciālistiem vai tomēr iesaistīt policiju. Ņem vērā, ka saskaņoto paziņojumu drīkst aizpildīt, ja negadījumā ir iesaistīti tikai divi transportlīdzekļi, nav cietuši cilvēki un nav bojāta trešās personas manta. BALTA ir parūpējusies, lai atvieglotu šo procesu, jo negadījumu jau tagad vari pieteikt BALTA, ja Tavā OCTA polisē ir atzīme par papildrisku „Atlīdzība pie sava apdrošinātāja”.

Vai es varu zvanīt BALTA, lai saņemtu konsultāciju saskaņotā paziņojuma aizpildīšanai notikuma vietā?

Jā, Tu vari zvanīt uz BALTA atlīdzību centru pa tālruni 67 533 375, lai saņemtu palīdzību saskaņotā paziņojuma aizpildīšanai.

Vai man ir jāvadā līdzi OCTA polises oriģināls Latvijas teritorijā?

OCTA polise Latvijas Republikas teritorijā papīra formātā nav obligāta, jo elektronisks ieraksts par OCTA polises esamību glabājas Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) datubāzē, tādējādi Ceļu policija, CSDD un citas institūcijas OCTA polises esamību pārbauda elektroniski.

Vai man ir jāņem līdzi polises oriģināls, dodoties uz ārzemēm?

Dodoties uz ārzemēm, ņem līdzi OCTA polises izdruku, jo citu valstu ceļu policistiem Latvijas OCTA polišu reģistrs nav pieejams.

Kas tiek uzskatīts par OCTA polises oriģinālu?

Par BALTA OCTA polises oriģinālu tiek uzskatīta mūsu izdota un juridiski (ar zīmogu un uzņēmuma pārstāvja parakstu) apstiprināta OCTA polises izdruka.

Kurās valstīs ir derīga mana OCTA polise?

Saskaņā ar likumu OCTA polise darbojas Latvijā, kā arī citās Eiropas Ekonomikas zonas valstīs: Lietuvā, Igaunijā, Austrijā, Beļģijā, Bulgārijā, Čehijā, Dānijā, Francijā, Grieķijā, Horvātijā, Īrijā, Itālijā, Kiprā, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, Luksemburgā, Maltā, Nīderlandē, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Serbijā, Slovākijā, Slovēnijā, Somijā, Spānijā, Ungārijā, Vācijā, Zviedrijā, Lihtenšteinā, Īslandē un Norvēģijā, kā arī Šveicē, Bosnijā un Hercegovinā, Melnkalnē un Andorā. Ja vēlies doties uz Albāniju, Baltkrieviju, Izraēlu, Irānu, Krieviju, Maroku, Moldovu, Maķedoniju, Tunisiju, Turciju vai Ukrainu, Tev ir jāiegādājas Zaļā karte.

Vai, iegādājoties OCTA polisi, man ir atsevišķi jānorāda polises darbības teritorija?

Nē, OCTA standartlīgums ir derīgs Latvijā, Eiropas Ekonomikas zonas valstīs, kā arī Šveicē.

Kāds ir OCTA polises atlīdzības limits?

Iestājoties apdrošināšanas gadījumam, vainīgā transportlīdzekļa īpašnieka OCTA apdrošinātājs sedz zaudējumus cietušajām personām, nepārsniedzot šādus atbildības limitus: • Mantai nodarīto zaudējumu atlīdzināšanai – līdz 1 050 000 EUR neatkarīgi no trešo personu skaita; • Personai nodarīto zaudējumu atlīdzināšanai – līdz 5 210 000 EUR neatkarīgi no trešo personu skaita.

Kas ir OCTA polises papildrisks “Atlīdzība pie sava apdrošinātāja”?

Sākot ar 2012. gada 9. augustu, ikvienam autovadītājam, kas savu OCTA polisi iegādājas BALTA, ir iespēja pieteikt atlīdzību ceļu satiksmes negadījumā pie sava apdrošinātāja, proti, BALTA. Šajā gadījumā BALTA kārtos visas formalitātes ar apdrošinātāju, pie kura OCTA polisi ir iegādājies vainīgais autovadītājs, kā arī veiks atlīdzības izmaksu Tev un garantēs Tava transportlīdzekļa remonta kvalitāti.

Vai par iespēju pieteikt atlīdzību pie sava apdrošinātāja ir jāmaksā papildus?

Šis ir OCTA polises papildrisks, un tas ir iegādājams par nelielu papildsamaksu pie OCTA polises iegādes.

Kā es varu zināt, ka OCTA polise, ko esmu iegādājies BALTA, paredz atlīdzību pie sava apdrošinātāja?

Par pakalpojuma esamību Tu vari pārliecināties OCTA polises sadaļā “Papildu apdrošinātie segumi” – tajā būs ieraksts “Atlīdzība pie sava apdrošinātāja”

Vai BALTA segs izdevumus, kas saistīti ar ceļu satiksmes negadījumā cietušo personu ārstēšanos, traumām u. c., ja ir iegādāts papildrisks “Atlīdzība pie sava apdrošinātāja”?

Nē, par zaudējumiem, kas saistīti ar personai nodarītiem miesas bojājumiem ceļu satiksmes negadījumā, arī turpmāk tāpat kā līdz šim ir jāvēršas pie vainīgās puses apdrošinātāja.

Vai es varēšu vērsties BALTA ar izdevumiem, kas ceļu satiksmes negadījumā nodarīti transportlīdzeklī esošajām mantām?

Jā, BALTA varēsi vērsties arī par izdevumiem, kas saistīti ar cietušo mantu, ja tā ceļu satiksmes negadījuma brīdī ir atradusies cietušajā transportlīdzeklī.

Vai atlīdzības izmaksas process nekļūs ilgāks, ja apdrošināšanas gadījums būs jāpiesaka BALTA, nevis pie CSNg izraisījušās puses apdrošinātāja?

Tieši pretēji! Tas kļūs daudz ērtāks, ātrāks un vienkāršāks. Turklāt aptuveni 80% no reģistrētajām OCTA izmaksu lietām atlīdzības pieteikšana un formalitāšu kārtošana notiek pa tālruni vai e-pastu.

Ja ceļu satiksmes negadījumā būs cietis gan mans transportlīdzeklis, gan tā pasažieri un atlīdzība būs jāpiesaka pie dažādiem apdrošinātājiem, vai tas nepagarinās atlīdzības izmaksas laiku?

BALTA OCTA atlīdzību pieteikšanas kārtība “Atlīdzība pie sava apdrošinātāja” paredz tikai vienu situāciju, kad cietušajam būs jāpiesaka atlīdzība pie diviem apdrošinātājiem viena CSNg ietvaros – ja cietušajam ir zaudējumi par citai personai nodarītiem miesas bojājumiem. Lai atlīdzinātu personas zaudējumus, cietušajam būs jādodas pie vainīgās puses apdrošinātāja, bet atlīdzību saistībā ar transportlīdzekļa un mantas zaudējumiem izskatīs un izmaksās BALTA.

Kā rīkoties, ja ir noticis ceļu satiksmes negadījums?

Zvani uz BALTA atlīdzību kontaktcentra tālruni 67 533 375 un piesaki atlīdzību.

Vai es varēšu saņemt atlīdzību, ja būšu vainīgs CSNg izraisīšanā?

OCTA atlīdzību var saņemt tikai cietusī persona. Šiem gadījumiem ir paredzēta KASKO apdrošināšanas polise.

Vai es varēšu pieteikt atlīdzību internetā?

Pašlaik diemžēl tas nav iespējams. Atlīdzību vari pieteikt pa tālruni 67 533 375.

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.