Darba aizsardzības speciālisti

Kāpēc ir nepieciešama darba aizsardzības speciālistu profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana?

Latvijā katram darba aizsardzības pakalpojumu sniedzējam ir jābūt profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polisei. Obligātās apdrošināšanas kārtību kompetentām institūcijām un kompetentiem darba aizsardzības speciālistiem nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 723 “Noteikumi par prasībām kompetentām institūcijām un kompetentiem speciālistiem darba aizsardzības jautājumos un kompetences novērtēšanas kārtību”.

Zaudējumu piemēri:

 • Darba aizsardzības speciālists nav konstatējis svarīgus darba vides faktorus, kuri var apdraudēt nodarbināto drošību un veselību, tāpēc notiek nelaimes gadījums ar klienta darbinieku.
 • VDI uzliek administratīvo sodu darba aizsardzības pakalpojuma saņēmējam par to, ka nav ievērotas normatīvo aktu prasības attiecībā uz darba aizsardzību, strādājot augstumā.
 • Darba aizsardzības speciālists nav pareizi noteicis individuālos aizsardzības līdzekļus, kas ir jālieto klienta darbiniekiem, tāpēc notiek nelaimes gadījums.
 • VDI uzliek administratīvo sodu darba aizsardzības pakalpojuma saņēmējam par to, ka nav veikta darba aizsardzības ievadinstruktāža jaunajiem darbiniekiem.
 • Nelaimes gadījums ar klienta darbiniekiem notiek tāpēc, ka darba aizsardzības speciālists ir pieļāvis būtiskas kļūdas, izstrādājot darba aizsardzības pasākumu plānu.

Dokumenti lejupielādei

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.